Preiļu 1. pamatskolas skolniece Lauma Tumašova spēles „Gudrs vēl gudrāks” finālā

13.03.2014.

Šajā nemitīgo pārmaiņu gadsimtā katram skolēniem ir jābūt mērķtiecībai un vēlmei ik mirkli apgūt ko jaunu. Ja tas ir, tad var piedalīties arī erudīcijas spēlē „Gudrs vēl gudrāks”. Datakom un Hewlett-Packard dāvina fināla spēles uzvarētājam ElitePad planšetdatoru, kā arī uzvarētāji dodas ciemos pie spēles patrona un Valsts prezidenta Andra Bērziņa. Savas balvas uzvarētājiem piedāvā arī žurnāls „Ilustrētā junioriem”. Savukārt „Tallink” aizvedīs jūras ceļojumā uz Stokholmu, bet „ISIC” dāvina savas atlaižu un iespēju kartes. Lai skolā varētu mācīties mūsdienīgi, apgāds „Zvaigzne ABC” dāvina interaktīvos mācību materiālus fizikā un dabaszinātnēs.

13. martā Preiļu 1.pamatskolas skolniece Lauma Tumašova piedalījās televīzijas spēles „Gudrs vēl gudrāks” finālā, jo pusfinālā tika izcīnīta uzvara un tiesības piedalīties finālā.

Laumas klases biedrene Diāna dalās savos iespaidos: „Finālā izjūtas bija neaprakstāmas. Bija ļoti liels lepnums un prieks par savu klasesbiedreni. Ir patīkami apzināties to, ka mūsu klasē mācās tik gudra un muzikāla meitene kā Lauma. Domāju, ka Preiļu iedzīvotājiem ar viņu vajadzētu lepoties un  nav svarīgi,  kuru vietu viņa ieguva finālā. Svarīgi ir apzināties to, ka mūsu pilsētā dzīvo viens no gudrākajiem bērniem Latvijā.”

 Bet Vineta atzīst, ka finālā jautājumi bija daudz grūtāki nekā pusfinālā. „Turējām īkšķus par Laumu un atbalstījām viņu ar plakātiem. Esam gandarīti par viņas sasniegumu.”

Izskatās, ka 13.datums nebija tas veiksmīgais un uzvaras laurus aiznesa garām kopā ar galveno balvu –planšetdatoru, bet emocijas un iespaidi vienalga bija vienreizēji. Un varbūt tieši pēc neveiksmīgām atbildēm un izkrišanas varējām no sirds izbaudīt ieraksta gaisotni, saskaitīt kameras un ieraudzīt kādu sīkumu, ko pirmajā reizē nepamanījām. Jo tikai šoreiz arī mēs varējām neturēt īkšķus un palaist projām uztraukumu par līdzi jušanu.    

Nobeigumā visus dalībniekus un līdzjutējus priecēja „Putnu balle” ar savu skaistāko dziesmu „Spārni un vējš”. Pēc tam visi gribētāji par piemiņu no šī pasākuma varēja nobildēties ar raidījuma vadītājiem Valteru Frīdenbergu un Kasparu Ozoliņu.

Starp citu, “Latvijas stila un modes balva 2013” pasniegšanas ceremonijas laikā apbalvoja arī raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāju Kasparu Ozoliņu. Viņš saņēma “Galleria Riga” simpātiju balvu, ko noteica pēc Facebook balsojuma.

25. martā spēles radošā grupa ar tās vadītāju Valteru Frīdenbergu ieradās arī mūsu skolā, lai filmētu Laumu viņas ikdienas vidē. Skolā uzfilmēta tika gan fizikas stunda, gan dambretes spēle starp Laumu un Valteru, kura beidzās neizšķirti. Pēc tam devāmies uz mūzikas skolu, kur klausījāmies saksofona un akordeona spēli.

Diāna atceras: ”Pirms TV ierašanās skolā bija patīkami satraukta gaisotne. Skolēni sačukstējās par to un nepacietīgi gaidīja, kad tad beidzot viņi ieradīsies. Arī no klasesbiedru puses bija jūtams uztraukums. Neslēpšu to, ka arī es biju ļoti satraukusies, jo man nav bijusi tāda pieredze runāt kameru priekšā. Taču viss beidzās labi un es ieguvu jaunu pieredzi.”

Vineta piebilst: “TV viesošanās Preiļos bija interesanta, jo varējām pastāstīt par Laumu, kāda viņa ir  ikdienā.” Mums visiem tas bija  aizraujošs piedzīvojums!

Laumas atbalstītāji – 8.c klase un audzinātāja Laila Vibornā

Pēdējās izmaiņas: 13.03.2014.