Noskaidroti labākie spageti tiltu konstruēšanas meistari

22.03.2014.

Sestdien, 2014.gada 22. martā, Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā piekto gadu pēc kārtas norisinājās spageti tiltu konstruēšanas sacensības „STIKS 5”. Sacensībās, kur dalībnieki no makaroniem un līmes veidoja pēc iespējas izturīgākas tilta konstrukcijas, šogad piedalījās 75 dalībnieki, pārstāvot 8 mācību iestādes. Dalībnieki tika iedalīti skolēnu un studentu konkurencē.

Dalībniekiem tikai 6 stundu laikā bija jāuzbūvē savs spageti tilts no Dobeles dzirnavnieka makaroniem, sacenšoties par stiprākās konstrukcijas autoru titulu. Tika izmantotas visdažādākās tiltu konstrukcijas un saistvielas. Dalībnieki līmēšanai izmantoja visu, sākot ar karstajām līmēm, beidzot ar Loctite epoksīdlīmēm. Noslēgumā notika tiltu tehniskā pārbaude un objektīvā vērtēšana – tilta izturības pārbaude.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra komanda „Latgales tilti” ar tiltu, kas izturēja 32,89 kg slodzi, ieguva godpilno trešo vietu. Pirmo un otro vietu ieguva vidusskolēnu komandas – izturīgākais skolēnu veidotais tilts, ko veidoja komanda „Random brokoļi” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, spēja izturēt veselu 52,81 kilogramu slodzi. Attiecīgi otrās vietas ieguvēji bija „Trakie krabji 2.1” no Rīgas Amatniecības vidusskolas ar tiltu, kas spēja izturēt 34,28 kg.

Komandas „Latgales tilti” sastāvā sacensībās piedalījās pulciņa „Loģiskās rotaļlietas” audzēkņi Eduards Ancāns (9.kl., Rožupes pamatskola), Meinards Ancāns (7.kl., Rožupes pamatskola) un pulciņa „Kuģu un vēsturiskās tehnikas modelēšana” audzēknis Vitālijs Pavlovs (7.kl., Preiļu 1.pamatskola). Komanda šādā sastāvā spageti tiltu konstruēšanas sacensībās piedalās jau trešo gadu un katru reizi ir labāko trijniekā. „Latgales tiltiem” pieder sacensību rekords kategorijā „Skolēnu komanda”, kurš arī šogad netika pārspēts – 75,72 kg.

Dalībniekus sacensībām iedvesmoja un sagatavoja Preiļu novada bērnu un jauniešu centra izglītības metodiķis, pulciņa „Loģiskās rotaļlietas” skolotājs Guntars Ormanis.

Aija Caune,
Preiļu novada bērnu un jauniešu
centra direktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.