23. augustā Latvijas Televīzijas piektā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs”

23.08.2013.

23. augustā pulksten 21.15 notiks Latvijas Televīzijas un „Kokneses fonda” organizētā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs”. Šogad koncerts – akcija notiks piekto reizi, un tās mērķis ir parādīt Likteņdārzā mūsu kopīgiem spēkiem piecos gados paveikto un piesaistīt līdzekļus jauniem darbiem. Kopš jūlija LTV skatītāji tiek aicināti zvanīt uz ziedojumu tālruni 9000 6382 un ziedot 1 latu Likteņdārza amfiteātra akmeņu krāvuma „Sirmais saulriets” tapšanai. Akcijas dienā Likteņdārza amfiteātrī ar Latvijas pašvaldību atbalstu kā veltījumu politiski represētajiem ir plānots iestādīt arī Ozolu godasardzi.

Šogad koncerta – akcijas mērķis ir turpināt amfiteātra būvniecību, izveidojot pelēko akmeņu krāvumu „Sirmais saulriets”. Katrs no 11 000 laukakmeņiem, kas kopš 2010. gada uz Likteņdārzu atceļojuši no visām Latvijas malām, ir ar savu emocionālo stāstu un unikālo veltījumu. Šobrīd tie katrs ir atraduši savu vietā krāvumā, bet ir nepieciešams vēl, tāpēc akcijas mērķis ir piesaistīt ziedojumos ap 30 000 latu, kas vajadzīgi darbu turpināšanai.

Blakus akmeņu krāvumam Likteņdārza amfiteātrī šogad akcijas dienā tiks iestādīta simboliska Ozolu godasardze, kuras tapšanu atbalstījušas 33 pašvaldības: Aizkraukles, Aizputes, Aknīstes, Alūksnes, Apes, Balvu, Bauskas, Beverīnas, Brocēnu, Dagdas, Gulbenes, Iecavas, Ikšķiles, Jēkabpils, Kokneses, Krāslavas, Ķeguma, Lielvārdes, Madonas, Mālpils, Neretas, Ogres, Olaines, Pāvilostas, Pļaviņu, Rēzeknes, Rugāju, Rūjienas, Saldus, Smiltenes, Strenču, Pāvilostas un Valkas pašvaldības. Katrs ozols ir veltījums sava novada represētajiem.

Akcijas muzikālā puse šogad ir t.s. velomūzikas spilgtākā pārstāvja Kārļa Kazāka ziņā. No 17. augusta viņš ar saviem domubiedriem no Zvārtavas puses dosies uz Likteņdārzu, katru dienu uzrunājot LTV skatītājus īsā reportāžā ar ceļā satiktajiem vietējiem mūziķiem un aicinot uz Likteņdārzu, kur 23. augustā pulksten 21.15 LTV1 tiešraidē no Likteņdārza muzicēs Uģis Prauliņš, Biruta Ozoliņa un DjMonsta, Goran Gora, jauniešu popgrupa no Balviem „Audience Killers”, Kārlis Kazāks ar velomūziķiem, Gundars Grasbergs, „Dabasu Durovys” no Daugavpils un „Latvian Voices” no Rīgas. Raidījumu – ziedojumu akciju vadīs LTV žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste. Akciju atbalsta – AS „Latvijas valsts meži” un SIA „Fazer Latvija”.

LTV pirmā ziedojumu akcija „Top Latvijas Likteņdārzs!” notika 2009. gadā, un tās iniciators bija tā brīža LTV ģenerāldirektors Edgars Kots. Akcijās saņemtie līdzekļi devuši būtisku ieguldījumu dārza tapšanā. 2009. gadā par skatītāju saziedoto naudu tika izbūvēts perimetrālais ceļš. 2010. un 2011. gadā – dārza centrālajā daļā – amfiteātrī –pabeigti zemes darbi un izbūvēta vidusdaļa. 2012. gadā – uzbūvēta pirmā pastāvīgā Likteņdārza būve – Skatu terase.

Pēc nedaudz vairāk nekā pieciem gadiem Latvija svinēs 100 gadu jubileju. Likteņdārzs top kā visas tautas dāvana Latvijai. Ikviens ir aicināts piedalīties un dot savu ieguldījumu tās īstenošanā!

Foto: Likteņdārza amfiteātris 2013. gada jūnijā. Autors – www.abfoto.lv

Valda Auziņa                                                                                                   Inga Vasiļjeva
Tel. 6728 9535, 2947 6146                                                                               Tel. 2927 6111
info@koknesesfonds.lv                                                                                     inga.vasiljeva@mrsgrupa.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.