Preiļu novada Aizkalnes pagastā uzstādīta trešās paaudzes jeb 3G bāzes stacija, nodrošinot augstvērtīgākus mobilā interneta sakarus

13.08.2013.

Plānveidīgi paplašinot sakaru un ātrgaitas interneta tīkla pārklājumu, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) Preiļu novada Aizkalnes pagastā uzstādījis trešās paaudzes jeb 3G bāzes staciju. Tā nodrošinās augstvērtīgākus un stabilākus mobilā interneta sakarus, kuru uzlabojumus apkārtnes iedzīvotāji varēja izjust jau iepriekš, kamēr bāzes stacija darbojās testa režīmā. Pateicoties LMT mobilo sakaru tīkla attīstībai, bijušajā Preiļu rajona teritorijā darbojas 20 LMT bāzes stacijas, tai skaitā arī 4G stacijas ar šobrīd modernāko un ātrāko mobilo internetu.

LMT tīklu līdz ar to var ērti izmantot kā interneta pieslēgumu portatīvajam un galddatoram, kā arī pārlūkot internetu telefonā. Turklāt LMT ātrgaitas tīkla paplašināšana sniedz iespēju izmantot internetu arī tādās vietās, kur nav pieejami platjoslas un cita veida datu pārraides risinājumi.

LMT ir mobilo sakaru līderis Latvijā ar lielāko klientu skaitu un plašāko tīkla pārklājumu. LMT ātrgaitas jeb 3G tīkls ir ievērojami plašāks kā konkurentiem un tas pieejams jau vairāk nekā 93% Latvijas teritorijas. Turklāt LMT ir vienīgais operators, kas attīsta un komercrežīmā piedāvā arī moderno 4G tīklu ar jau optiskajam tīklam līdzvērtīgu mobilā interneta ātrumu. Līdz gada beigām LMT plāno attīstīt 4G tīklu jau ap 20% Latvijas teritorijas, tai skaitā arī mazāk apdzīvotās vietās laukos.

Kopējie LMT ieguldījumi tīkla uzlabošanā kopš uzņēmuma dibināšanas veido vairāk nekā 300 miljonus latu. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, nodrošinot augstu pakalpojumu kvalitāti. 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 250 miljonus latus.

Kā augsts novērtējums LMT darbam ir daudzie apbalvojumi. LMT ir Uzņēmumu Reputācijas topa līderis, kā arī atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topa augšgalā.

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.