Noslēgusies fotokonkursa „Preiļi un preilieši gadalaiku ritumā” otrā kārta

01.08.2013.

1. augustā noslēdzās fotokonkursa „Preiļi un preilieši gadalaiku ritumā” 2.kārta „Preiļi – pavasaris 2013”.

Fotogrāfija ir kā laika kapsula, jo tā iesaldē konkrēto mirkli. Jūlija mēnesī Preiļu Galvenajā bibliotēkā katrs interesents varēja apskatīt 54 fotomirkļus 10 autoru skatījumā. Konkursa dalībnieki ir čakli strādājuši visu pavasari, meklējuši un arī atraduši un iemūžinājuši daudz un dažādus dabas, arhitektūras skatus, iedzīvotāju portretus un dzīvniekus.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēja žūrija trīs cilvēku sastāvā – Latgales fotogrāfu biedrības valdes locekļi Juris Laizāns un Ēriks Zlatkus un Preiļu tūrisma informācijas centra darbiniece, vides un datordizaina speciāliste Inese Martinkus.

EDIC Austrumlatgalē balvu pasniedza Velta Popa. Balsojumā EDIC Austrumlatgalē lapā sociālajā tīklā draugiem.lv visvairāk balsu ieguva Zanes Ertas fotogrāfija „Košās paralēles”.        

Arī skatītāji nav stāvējuši malā un visu jūlija mēnesi ir čakli balsojuši par savām favorītfotogrāfijām gan bibliotēkā, gan arī bibliotēkas lapā sociālajā tīklā Draugiem.lv.

Skatītāju simpātiju balvu ieguva Genādijs Zarāns par fotogrāfiju „Parka vārti”.

Apkopojot žūrijas vērtējumu, par uzvarētājiem šajā konkursa kārtā tika atzīti:

  • Līga Upeniece ar fotogrāfiju „Ainava”,
  • Genādijs Zarāns ar fotogrāfiju „Parka vārti’,
  • Antons Vogulis ar fotogrāfiju „Soli”.

Atzinības rakstu par piedalīšanos fotokonkursā saņēma Antoņina Pastare, Jānis Pastars, Lauris Pastars, Inga Ivanova, Zane Erta, Jana Skrivļa-Čevere un Māris Skrivļa-Čevers.

Paldies visiem fotogrāfiju autoriem par dalību šajā konkursā – par savas pilsētas un tās iedzīvotāju popularizēšanu.

Aicinu visus iedzīvotājus aktīvi iesaistīties fotomirkļu tveršanas sacensībās un iesniegt savas fotogrāfijas, savu redzējumu par Preiļiem vasarā, jo katrs no šiem fotomirkļiem ir arī svarīga vēsturiska liecība.

Atgādinu, ka 3.konkursa kārtai fotogrāfijas var iesniegt līdz 30.septembrim un oktobra otrajā pusē ikviens interesents varēs nobalsot par savu favorītfotogrāfiju gan bibliotēkā, gan Preiļu Galvenās bibliotēkas un arī EDIC Austrumlatgalē lapās sociālajā tīklā draugiem.lv

Ilona Skorodihina,
Preiļu Galvenās bibliotēkas vadītās pienākumu izpildītāja

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.