Pansionāta “Preiļi” iemītnieku ekskursija uz Aglonas novadu

22.07.2013.

22. jūlijā Preiļu novada pašvaldības pansionāta „Preiļi” iemītniekiem tika organizēta ekskursija uz Aglonas novadu. Ekskursijā piedalījās 7 pansionāta iemītnieki ar pārvietošanās iespējām un 6 pansionāta darbinieki.

Par ekskursijas galamērķiem tika izvēlēti trīs apskates objekti – Aglonas Bazilika, Kristus Karaļa kalns un Horoskopu parks

Kristus Karaļa kalnā bija iespēja apskatīt skulptūru parku, kurā ir vairāk nekā 50 dažādas skulptūras, kuru autori ir Ēriks Delpers un Jānis Stupāns, dekoratīvos dārzus ar 500 dažādiem augiem. Dekoratīvajā dārzā ir iestādīti 120 ozoli un 130 augļu koki, dažādas puķes, kuru veidotāja ir SIA „Baltezers” projekta autore Anita Kazaka. Skulptūru parks ir unikāls, jo tas attēlo cilvēces vēsturi no Ādama līdz mūsu dienām. Katra skulptūra ir veidota pateicībā Dievam, kā garīga vieta, kur cilvēkiem smelties dvēseliskas vērtības. Karaļa Kalnā, vērojot skaisti veidoto ainavu,  kā arī skatu uz ezeru, ir iespēja vienkārši atpūsties un jauki pavadīt brīvo laiku.

Aglonas Bazilikā bija iespēja piedalīties Dievkalpojumā, kā arī apskatīt Baziliku, šo skaisto, vareno cilvēces radīto objektu. Ekskursijas dalībnieki arī izmantoja iespēju Bazilikas veikalā iegādāties svētlietas.

Ierodoties Horoskopu parkā – Aglonas novada Mežinieku mājās, mūs sagaidīja Mežā Māte (Mārīte Mežiniece).  Ekskursijas dalībnieki šeit ieturēja pansionāta sagādātās pusdienas brīvā dabā, kā arī Meža Mātes cienastu – mājās ceptus garšīgus cepumus un uz ugunskura vārītu zāļu tēju, nobaudīja no zālēm gatavotu balzāmu. Interesanti veidotais Horoskopu parks Aglonas novadā, ar kuru mūs iepazīstināja saimniece, ir vienīgais Horoskopu parks Baltijas valstīs. Pēc sātīgi ieturētām pusdienām notika ekskursija pa Horoskopu parku. Katrs dalībnieks individuāli tika iepazīstināts ar savu horoskopu, rakstura īpašībām, saderību ar citām horoskopa zīmēm, Zvaigžņu stāstiem, horoskopa koku un uzzināja savas koka zīmes raksturojumu. Bija iespēja baudīt sakopto dabas ainavu un fotografēties pie skaisti veidotajām paštaisītām figūrām. Liels paldies par skaisto stāstījumu un laipno uzņemšanu Horoskopu parkā. Lai turpmāk būtu daudz ekskursantu un Jauno pāru, kas grib atzīmēt savu visskaistāko kopdzīves dienu Jūsu Mežinieku mājās.

Vēl aizvien pansionāta telpās ir dzirdamas iemītnieku pozitīvās atsauksmes par organizēto ekskursiju un vēlmi doties tādās ekskursijās biežāk.

Andris Tarvids,
Pansionāta „Preiļi” sociālais darbinieks                              

Pēdējās izmaiņas: 22.07.2013.