Annas diena Dienas centrā

26.07.2013.

Siltajā vasaras laikā, 26. jūlijā, tika atzīmēta Annas diena. Tautā tā ir diena, kad tiek godinātas un suminātas ne tikai Annas, bet arī visas saimnieces. Rīta cēlienā, kad rasas pērles tikai sāk žāvēties saulē, Preiļu novada Sociālā dienesta zālē, bija pulcējušies seniori, lai kopīgi suminātu pašmāju Annas un patīkami pavadītu laiku.

Dekorācijām tika sarūpēti senie saimniecības, rokdarbu, interjera priekšmeti, lai pasākuma dalībnieki sajustu īstu seno laiku pieskārienu. Domāju, ka vērpjamais ratiņš daudzām saimniecēm stāstīja savu stāstu…

Pasākums tika atklāts dziedot kopīgi dziesmu: “Pie Dieviņa gari galdi”.

Annas tika sveiktas ar brīnišķīgiem ziediem, skaistām dziesmām un apsveikuma vārdiem. Šoreiz pasākuma gaitā Annām vajadzēja sevi apliecināt kā patriotiskām sava vārda „nēsātājām”. Jāatzīst, ka pasākuma apmeklētāju skaits neizprotamu iemeslu dēļ bija neliels, taču tostarp atradās atraktīvas Annas. Tika pārbaudītas gaviļnieču latgaļu valodas zināšanas. Jāsaka, Annas uz goda! Zināšanas tika novērtētas ar augstāko atzīmi! Saviļņojuma plūdus zālē pielēja sekojoši vārdi: „buobačs, sīvinīks” (brunču mednieks); „muoteica” (vīra māte); „dasavārts vaigs” (kopta seja); „ružovi styklači” (rozā brilles); „vaiga laiteiba” (sejas masāža).

Skanīgām dziesmām lustēja līdzi visi pasākuma dalībnieki – gan dziedāja, gan arī dejoja. Tika minētas mīklas un stāstīti ticējumi, kas saistās ar saimniecēm, saimniekiem un saimniecībām. Par muzikālajiem priekšnesumiem rūpējās Pelēču vokālais ansamblis „Iedvesma”, kā arī skanīgās dāmas no ansambļa „Kaļinuška”, ar kurām kopā uzstājās Sergejs Koroļovs pavadījumā, spēlējot ģitāru.

Smaržīgiem ziediem, jestriem pēdu pieskārieniem grīdai, patīkamām emocijām krūtīs un meldiņu uz lūpām, noslēdzās Annas dienas pasākums Sociālajā dienestā.

Liene Gžibovska
Preiļu novada Sociālā dienesta
Dienas centra vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 26.07.2013.