“Grāfi Borhi” ierodas Preiļu parkā

25.07.2013.

Preiļu parkā 25. jūlijā notika Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja rīkotais pasākums: tikšanās ar „grāfiem Borhiem”. Tā laikā apmeklētājiem bija iespēja orientēties pa Preiļu parku un atklāt muižas ēku drupas.

Pasākumu apmeklēja ne tikai vietējie Preiļu iedzīvotāji, bet arī viesi no citām Latvijas pilsētām un novadiem. Apmeklētājus katrā no 12 vēsturiskajiem Preiļu parka objektiem sagaidīja greznās kleitās tērptas „grāfienes” un stāstīja par Preiļu parka objektu vēsturi, kā arī aizveda senajā leģendu pasaulē. Pasākuma laikā bija iespēja degustēt un iegādāties Irēnas Koledas darināto vīnu. Notika arī muižas dārznieka izaudzēto ogu degustācija. Pasākuma noslēgumā apmeklētājiem bija iespēja piedalīties konkursos pie „skūpstu akmens,” pēc balsojuma tika kronēta atraktīvākā „grāfiene” – Airita Erte. Visā vakara gaitā Preiļu parka viesi labprāt izmantoja iespēju fotografēties ar daiļajām „grāfienēm”.

Paldies sakām:

Preiļu novada domei par finansiālu atbalstu Preiļu parka labiekārtošanas un sakopšanas darbos; vienai no pasākuma idejas pamatautorēm Kristīnei Mūrniecei; Miniatūrās leļļu karaļvalsts direktorei Jeļenai Mihailovai; uzņēmējai Ingūnai Zīmelei par sagādātajām informatīvajām plāksnēm, kur nu jau ir lasāma informācija par Preiļu parka objektiem; akmeņkalim Vitālijam Ziemelim par „Skūpstu akmens” uzraksta tapšanu; Irēnai Koledai par iespēju degustēt vīnu no „grāfu Borhu vīna pagrabiem”; Sanitai Bogdanovai par video uzņemšanu, fotogrāfei Sintijai Ančevai, mūziķim Eduardam Matvejevam un brīvprātīgajiem Preiļu novada un apkārtējo novadu jauniešiem.

Ar brīvprātīgo darbu un iniciatīvu var paveikt ļoti daudz! Šis pasākums bija pierādījums, ka viss ir mūsu pašu – Preiļu iedzīvotāju rokās, lai pamazām mūsu parks atdzīvotos un iegūtu jaunu elpu!

Zane Butlere,
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciāliste vēstures jautājumos 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.