Preiļos tiekas gandrīz simts Latvijas vēstures skolotāju

30.07.2013.

No 30. jūlija līdz 1. augustam nu jau sešpadsmito reizi kopā pulcējās 96 Vēstures skolotāju biedrības biedri ikgadējā pasākumā Vēsturnieku vasaras dienas. Šajā reizē vēsturnieki tikās Preiļos. Nodarbības notika Preiļu 1.pamatskolas telpās.

Pasākuma ietvaros vēstures skolotāji dalās savā pieredzē, mācās, strādā grupas, analizē vēstures eksāmenu rezultātus, apspriež aktuālās vēstures mācīšanas problēmas un meklē tām risinājumus. Vasaras dienu mērķis ir paplašināt savas zināšanas – iepazīt jaunas mācību metodes un iegūt aktuālus materiālus. Mācību noslēgumā skolotāji saņem sertifikātus.

31. jūlijā sadarbībā ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju tika rīkota konference „Multikulturālā un daudzkonfesionālā Latgale”, kurā ar saviem ziņojumiem uzstājās spilgtas un darbīgas personības, kas raksta vēsturi, novadvēsturi, veido sabiedrisko domu – tie bija gan Latgales vietējie vēstures pētnieki un eksperti, gan zinātnieki no Latvijas universitātes teoloģijas fakultātes un Latvijas Vēstures institūta.

Preiļu novada Izglītības pārvaldes vēstures un sociālo zinību skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Nora Šņepste pastāstīja, ka šī konference ir lielisks veids kā piesaistīt visas Latvijas vēstures skolotāju uzmanību Latgales reģionam un tā vēsturei, pastāstīt, ar ko mēs esam savdabīgi un interesanti visas Latvijas vēstures izpratnē – ar ko mēs dzīvojam, ar ko mēs elpojam. „Man ir patiess lepnums par šo pasākumu, kas, acīm redzami, ir mums visiem izdevies! Priecē tas, ka konferencē piedalījās ne tikai vēstures skolotāju biedrības biedri, bet interesentu vidū bija arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs A.Adamovičs, domes deputāte un sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja M.Plivda, kā arī citi viesi, kas nav vēstures skolotāji, bet kuriem ir interese šajā sfērā. Īpašs prieks ir par Preiļu vasaras dienām darināto logo un karogu, par kuru izveidi jāpateicas Preiļu 1.pamatskolas un Mūzikas un mākslas skolas pasniedzējai Mariannai Abrickai”, tā N.Šņepste.

Vēstures skolotāju biedrības valdes priekšsēdētājs Valdis Klišāns informēja, ka Preiļu Vasaras dienas bija īpašas ar to, ka, pirmkārt, tās pirmo reizi tā pa īstam norisinās Latgalē, nevis uz Latgales robežas, otrkārt, nodarbības vadīja kolosāla pasniedzēja Noa Segal no Izraēlas, kas ir Izraēlas holokausta muzeja un izglītības centra „Yad Vashem” pārstāve, treškārt, pusi no pasākuma programmas nodrošināja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, kas ieviesa dažādību un jaunus apvāršņus. V.Klišāns: „Pasākumā norisē lielu ieguldījumu veic tieši vietējie cilvēki un pašvaldība, kas uzņemas dažādus pienākumus un arī zināmus līdzekļus – sagādāt skolotājiem transportu un nodrošināt ekskursijas.”

Svarīga Vēsturnieku vasaras dienas sastāvdaļa ir vietējā kultūras mantojuma iepazīšana, tāpēc trešajā noslēguma dienā dalībnieki devās izzinošās mācību ekskursijās pa Preiļu un Aglonas novadu kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem.

Šo dienu laikā tika nolemts, ka nākamā vēsturnieku tikšanās būs Talsos.

Jolanta Rubine,
Preiļu novada domes lietvedības pārzine

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.