Preiļu novada Pelēču ezeru papildina ar līdaku mazuļiem

22.07.2013.

22. jūlijā augustā Preiļu novada Pelēču ezerā tika ielaisti 8 063 līdaku mazuļi. Pasākumā piedalījās Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Kovaļevskis, domes Attīstības daļas vadītājs Zigmārs Erts, Preiļu novada domes tehniskās daļas speciālists Ilmārs Ivdris, Pelēču ezera pludmales saimnieki Leontīna Ūdrasola un Alberts Rūsiņš. Pie projekta aktivitātēm klāt bija arī Valsts Vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes resursu kontroles sektora vecākais inspektors Oļegs Vietriņš. Mazuļu ielaišana ezerā notika, skanot Alberta Rūsiņa muzikālajam pavadījumam, kas šim brīdim piedeva emocionālu sajūtu.

Zivis ezerā ielaistas projekta „Zivju resursu pavairošana un atražošana Pelēču ezerā II” ietvaros. Līdaku mazuļus piegādāja zivju audzētava “Rūja”, kas dibināta 2005. gadā, pārņemot daļu infrastruktūras no bijušās zonālās zivju audzētavas “Rūja” teritorijas. Zivju audzētava apsaimnieko pilnsistēmas dīķsaimniecības teritoriju 250 ha platībā. Lielāko daļu produkcijas sastāda kāpuri un zivju mazuļi, tiek attīsta arī pilna cikla karpu audzēšanu, „Rūjā” ir izaudzēti vairāki miljoni līdaku un zandartu mazuļu, ar kuriem papildināti Latvijas publisko un privāto ūdenstilpņu krājumi. Zivju audzētava projekta realizācijai tika izvēlēta cenu aptaujas rezultātā. Projektu finansē Zivju fonds, un piešķirtais finansējums sastāda 2299,86 latus.

Pelēču ezerā mīt līdakas, asari, raudas, līņi, karūsas, plauži, ķīši, auslejas, kā arī pliči. Saskaņā ar ezera ekspluatācijas noteikumiem zivju resursus atļauts palielināt regulāri. Ezerā drīkst ielaist līdakas, zandartus, zušu mazuļus, divvasaru karpas, arī līņus un sudrabkarūsas. Pelēču ezers atrodas Preiļu novada Pelēču un Aizkalnes pagastā. Tas ir publiskais ezers, spoguļa laukuma platība ir 82 ha. Vidējais dziļums ir 2,7 metri, bet maksimālais dziļums – 4,2 metri. Ezers ir caurteces.
 Šāda veida pasākums Preiļu novadā notiek jau otro reizi. Pagājušā gada augustā Pelēču ezerā tika ielaisti 16 000 zandartu mazuļu, un, piesaistot projektu finansējumu, pašvaldība plāno zivju resursus atjaunot regulāri.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.