Nometnes „Krāsaini sapņi – 2013” ir izsapņotas

01.07.2013.

Nometnes (1. – 5.07. un 9. – 13.07.) „Krāsaini sapņi” ir izsapņotas, izdzīvotas, izsportotas, izdziedātas un izdejotas atpūtas bāzē „Zolva.” Mums – nometnes komandai – vadītājai Lolitai Adamovičai, audzinātājiem – Dacei Punculei, Ievai Babrei, Ilzei Brokai, Sabīnei Kurmeļovai, Oskaram Pakeram, Naurim Račko, Jānim Rubinim, peldēt apmācības skolotājai – Ingai Haritonovai, deju skolotājai – Agnesei Čačai, mūzikas skolotājam – Artūram Savickim, tūrisma speciālistam – Jānim Pintānam, ķeramiķim – Raivo Andersonam, „Salmo” pārstāvim – Elgastam Dimantam, jogas pasniedzējai – Kristīnei Mūrniecei, DU dabas pētnieku komandai bija lieliska iespēja iepazīt radošus, aktīvus un atraktīvus bērnus, sniegt viņiem savas zināšanas un prasmes, mācīties no viņiem un mācīties kopā ar viņiem, bet bērniem – atklāt un apgūt dažādus noslēpumus radošajās darbnīcās, drošas peldēšanas, kanoe laivošanas, tūrisma, makšķerēšanas un sporta aktivitātēs. Nometnes laikā atklājām vēl neatklātus talantus – dejotājus, dziedātājus, daiļlasītājus, peldētājus, muzicētājus – vispusīgi talantīgus bērnus un jauniešus. Par piedalīšanos nometnes „Modes skatē,” „Talantu šovā,” erudīcijas konkursos, sportiskajās aktivitātēs, tūrisma elementos un citās aktivitātēs, bērni saņēma sponsoru gādātās balviņas un diplomus.

Katra diena nometnē bija piepildīta dažādām aktivitātēm, dažas no tām bērni darīja pirmo reizi, tāpēc pirms tām īpašu uzmanību pievērsām drošībai – bērni tika iepazīstināti ar drošu un pareizu tehnikas apguvi peldoties, veicot tūrisma elementus, makšķerējot un braucot ar kanoe laivām. Katrs nometnes dalībnieks šo 5 dienu laikā sagatavoja mīļu pārsteigumu saviem vecākiem – apgleznotu koka zivtiņu un ekoloģiskas, pašu vārītas ziepes. Bez taustāmām dāvanām vecāki un tuvinieki baudīja bērnu sniegumu nelielā koncertā, kurā varēja pasmieties, notraust aizkustinājuma asaras un baudīt savu mīluļu uzstāšanos mirkļus uz „Zolvas” bruģa.

Daudzi bērni pirmo reizi bija prom no mājām, mācījās sakārtot istabu, savu somu un mantas, saklāt gultu un parūpēties par sevi bez vecāku klātbūtnes, 5 dienas iztikt bez datora, televizora un veikaliem. Visi mācījāmies būt kopā kā liela, draudzīga ģimene, protams, neizpalika dažas asaras, strīdi un skumjas pēc mājām.

Ik dienu mūs pārsteidza īpašie bērnu izteicieni un komentāri par piedzīvoto nometnē:

  • Jums (audzinātājiem) tā paslikti, visu dienu jāskatās mūs!
  • Kārli, banānu gribi? – Neesmu jau mērkaķis!
  • Oskar! Ielēksi ūdenī, dabūsi OSKARU!
  • Ieva, pat tavas anekdotes nav tik labas kā Lauris.
  • Lolita – Kas ar jums, zēni notiek? Arnis – Mēs taču novecojam!
  • Laines šļopancai bija operācija.
  • Šitas (zēni par audzinātāju) ir bērnu prieka maitātājs, jo neiekāpa čiekuros.
  • Darja (5gadi), nodziedi “Reiz mežā dzima eglīte” Darja: “Eglīte ir tikai jaunajā gadā”
  • Lolita -Mēs dzīvojam atpūtas bāzē “Zolva” Bruno: “Kāda te atpūtas bāze, ka jādara tik daudz”

Paldies pavārītēm par garšīgo ikdienas maltīti un tiem vecākiem, kuri mūs visus lutināja ar gardumiem, braucot ciemos.

Liels paldies jāsaka Preiļu Novada domes finansiālajam atbalstam un cilvēkiem, kuri palīdzēja ar pieredzi un dažādu dāvanu sagādi nometnes bērniem: Sandis Šķēps – SIA „Dēkaiņi” (kanoe laivas), Elgasts Dimants – „Salmo” (makšķerēšanas piederumi), Iveta Stare – Swedbank, Jānis Aizpors – CSDD Rīga, Valdis Jalinskis – LMT Rīga, Arvils Drēska – SIA „Karšu izdevniecība Jāņa sēta,” Kristaps Krūmiņš – apdrošināšanas kompānija „If”, Inga Haritonova – peldētprasmes skolotāja.

Nometnes komanda

Pēdējās izmaiņas: 01.07.2013.