PVĢ audzēkņi vasaras nometnē Slovākijā

08.06.2013.

Šī gada 8. jūnijā 12 jaunieši no Preiļu Valsts ģimnāzijas devās ceļā uz Slovākiju. Pēc autobusā pavadītām   stundām ieradāmies ilgi gaidītajā galamērķī-Stara Lubovna, kur norisinājās starptautiskā angļu valodas jauniešu nometne „International Village”.

Ar lielām somām un smaidiem sejās sveicinājām jauko nometnes koordinatoru Romānu un tad jau devāmies uz viesnīcas numuriņiem izkravāt mantas. Latvieši viesnīcā bija pirmie, uzzinājām, ka istabiņās būsim nevis ar latviešiem, bet gan ar citu valstu pārstāvi. Tā nu ar lielu nepacietību gaidījām katrs savu istabas biedru. Svētdienas vakarā, kad beidzot tika sagaidīti dalībnieki no Maķedonijas, Rumānijas, Polijas un Čehijas, tikām iepazīstināti ar nometnes pasniedzējiem, mērķiem, iespējām un noteikumiem.

Pirmdienas rīts iesākās ar brokastīm. Tad tikām dalīti grupās ar dalībniekiem no citām valstīm un devāmies uz nodarbībām. Pēc pusdienām bija iespēja piedalīties aktivitātēs pēc pašu izvēles: spēlēt  angļu vai amerikāņu futbolu, regbiju, volejbolu, beisbolu, mācīties dejot, doties pārgājienā kalnos utt. Pateicoties šīm nodarbībām, iepazinām pārējos dalībniekus, pilnveidojām savas angļu valodas prasmes visas nedēļas garumā. Nodarbības vadīja  atraktīvi pasniedzēji no ASV un Anglijas. Vakarā notika valstu prezentācijas, kur Latvija sevi pārstāvēja godam. Iepazinām pārējo dalībvalstu kultūru, tradīcijas un paražas. Dziedājām kopā gan latviešu, gan citu valstu dziesmas. Pēc prezentācijām bija iespēja arī ne tikai baudīt citu valstu kultūru ar acīm, bet arī izgaršot to.

Otrdien pēcpusdienā braucām uz Popradas akvaparku. Daži izmantoja izdevību un iepazinās ar pilsētu, protams, iegādājās dažādus suvenīrus un apskatīja lieliskos kalnus, kas ietver pilsētu.

Ceturtdien devāmies apskatīt Krakovu (Polijā). Uzzinājām ļoti interesantas lietas par šo pilsētu, nedaudz iedziļinājāmies tās vēsturē, apskatījām skaitās ēkas, iegādājāmies dažādus suvenīrus un baudījām fantastisko Krakovas atmosfēru.
Nodarbību laikā arī diskutējām par dažādām aktualitātēm Eiropā un vakarā jau notika draudzīga pasēdēšana pie ugunskura ar dažādām dziesmām un sarunām.

Kopumā šī nedēļa bija pozitīvu emociju pārpilna, ieguvām daudz jaunu draugu un domubiedru. Solījām neaizmirst viens otru, solījām noteikti sadūšoties un aizbraukt ciemos. Šī nedēļa noteikti bija viena no labākajām nedēļām mūsu dzīvēs. Un mēs to neaizmirsīsim. Grandiozi notikumi, kopīgi piedzīvojumi, fantastiskas emocijas, jauni draugi, milzīga pieredze un, protams, uzlabota angļu valoda- lūk, ko latviešu jaunieši pa šīm 7 dienām ieguvuši.

Milzum lielu „PALDIES!” sakām mūsu skolotājai Annai Verzai, kura mūs visu nedēļu atbalstīja.

Paldies Jurim Ertam, Jurim Kovaļevskim ,šoferiem Vitālijam un Valērijam par atbalstu brauciena īstenošanā.

Agita Brikule, 3.HK

Pēdējās izmaiņas: 08.06.2013.