Atklāts Ārdavas Saieta nams

26.06.2013.

26.jūnijā savas durvis apmeklētājiem vēra vaļā un uz atklāšanas svētkiem aicināja Ārdavas Saieta nams. Tradicionālo simbolisko lentu grieza Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Pelēču pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Stašulāne un Ārdavas bibliotēkas vadītāja Sandra Petrova.

Pasākuma turpinājumā ar veiksmīgu plāna realizāciju klātesošos sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Kovaļevskis, kā arī mākslinieciskie kolektīvi, kas bija ieradušies uz  nama iedziedāšanu un iedancošanu. Ciemiņi sveica Ārdavas iedzīvotājus un kultūras darbiniekus ar Saieta nama atklāšanu un vēlēja viņiem aktīvu rosību renovētajās telpās.

Atklāšanas pasākuma un Pelēču Kultūras nama vadītāja Maija Brice pateicās ikvienam, kas devis savu artavu – atbalstījis un palīdzējis Saieta nama labiekārtošanas darbos, lai ēka ar skaistām un sakoptām telpām varētu priecēt pagasta iedzīvotājus un ciemiņus.

Klātesošos ar kultūras programmu iepriecināja Arendoles folkloras kopa „Dzeipurs”, Pelēču jauniešu vokālais ansamblis „Iedvesma”, Pelēču deju grupa „Dejotprieks” un Ārdavas sieviešu vokālais ansamblis „Noktirne”.

Saieta nama vienkāršotā renovācija tika īstenota no pašvaldības līdzekļiem, darbus veica vīri, kas iesaistīti Eiropas Sociālā fonda pagaidu algotajos sabiedriskajos darbos jeb tā sauktajā „simtlatnieku” programmā. Mazliet vairāk kā pusgada laikā namā tika veikti dažādi labiekārtošanas darbi – tika labots un pārkrāsots ēkas jumts, atjaunots griestu un grīdas pārklājums, durvju un logu nomaiņa, sienu krāsošana, kamīna uzstādīšana u.c. darbi, lai apmeklētājiem būtu patīkami atrasties un pavadīt laiku dažādās aktivitātēs un pasākumos.

Ārdavas bibliotēkas vadītāja Sandra Petrova aicināja dažāda vecuma grupu iedzīvotājus būt aktīviem un nesēdēt mājās, bet gan nākt ar savām idejām un darboties, lai nama telpas būtu piepildītas. Kā minēja paši ārdavieši, tad priekšdienām ir iecerētas jau daudzas aktivitātes.

Pelēču pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Stašulāne: „Man ir patiess prieks un gandarījuma sajūta par jaunatklātajām telpām, kur aktīvie ārdavieši varēs pulcēties un svinēt svētkus, jo līdz šim viņiem nebija vietas, kur sanākt kopā. Esmu pārliecināta par to, ka telpas būs apdzīvotas, jo svinības dažāda vecuma grupām jau tiek plānotas tuvākajā nākotnē.”

Atliek vien vēlēt, lai iecerētās idejas piepildās, un Saieta namā allaž valda rosība!

Jolanta Rubine,
Preiļu novada domes lietvedības pārzine

Pēdējās izmaiņas: 26.06.2013.