Dziesmu un Deju svētku karogs plīvos arī Preiļos

30.06.2013.

Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres 30. jūnijā pašā dienas vidū, kad saule ir zenītā, 420 Latvijas vietās tiks pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētkus visā Latvijā. Šāda akcija svētku ietvaros notiks pirmo reizi.

Svētdien, 30.jūnijā, plkst.13.00 pulcēsimies pie Preiļu novada domes, Raiņa bulvārī 19, lai svinīgi paceltu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogu, tādā veidā simbolizējot atbalstu mūsu dejotājiem, dziedātājiem, folkloras kopai un pūtēju orķestra dalībniekiem, kuri pārstāvēs Preiļu novadu sadziedāšanās un sadejošanās svētkos. Svētku dalībnieki un mājās palicēji šajā vienojošajā brīdī pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai.

Karoga pacelšanas pasākumā klātesošos ar muzikālu programmu priecēs Saunas TN folkloras kopa „Naktineica” un Jauniešu pūtēja orķestra dalībnieki.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu kopumā veidos 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm. Svētkiem gatavojas 40 tūkstoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.

Lai visiem – svētku dalībniekiem un skatītājiem – skaisti šie latviešus vienojošie svētki!

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.