Pilsētas sabiedriskās vietas priecē ar ziediem un zaļumu

19.06.2013.

 

  Puķu dobes, ziedu grozi un ziedu piramīdas, dažādi apstādījumi ir košs akcents Preiļu pilsētas veidolā. SIA „Preiļu saimnieks” Labiekārtošanas un apzaļumošanas daļas darbiniekiem vasaras sākumā ir daudz darāmā, lai mūsu pilsēta vienmēr būtu skaista, sakopta un pievilcīga. Jau no agra pavasara tiek pļauta zāle un kopti mauriņi, iekārtoti un veidoti apstādījumi – pilsētas zaļā rota prasa nemitīgas rūpes.

SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas vadītāja Zenta Igolniece norāda, ka apstādījumos priekšroka tiek dota tradicionālajām puķēm, kas ir pārbaudīta vērtība un arī to kopšanas izmaksas ir zemākas. Puķu dēsti tiek iegādāti Jēkabpils uzņēmumā SIA „Sedumi”, ar kuru iepriekšējos gados izveidojusies lieliska sadarbība, un stādi ir kvalitatīvi audzēti.

SIA „Preiļu saimnieks” dārzniece Velta Kodore pastāstīja, ka šovasar apstādījumi veidoti košās un dzīvespriecīgās krāsās. Pie gaismas laternu stabiem Raiņa bulvārī, pilsētas centrālajā laukumā un pretī Brīvības ielai 4 uzstādīti puķu grozi ar nokareniem, krāšņi ziedošiem augiem. Puķu grozos kompozīciju veido verbenas, petūnijas, pelargonijas, pilsētas centra apstādījumos – leduspuķes, samtenes, īrisenes, zaļie laimiņi un citas puķes. Taču viss nebeidzas ar apstādījumiem piemērotu augu sugu izvēli un to iestādīšanu, jo apstādījumi visas sezonas garumā prasa pareizu un pārdomātu kopšanu, regulāru laistīšanu un ravēšanu.  

Jau tradicionāli mūs visus priecēs ziedu piramīdas – četras laukumā pie Preiļu novada domes, bet divas pie Preiļu Galvenās bibliotēkas. Ziedu piramīdas pie bibliotēkas veidotas no košām pelargonijām, bet pie domes – no petūnijām, kas dārzniecības speciālistu vērtējumā nepārtraukti zied, ir izturīgas pret lietu un vēju un ir salīdzinoši viegli kopjamas. Ziedu piramīdu forma un krāsas katru vasaru mainās, šogad kompozīcijās uzsvars uz raibumu, košumu un dzīvespriecīgām krāsām.

Biežie pērkona negaisi un siltas naktis veicina strauju zāles augšanu. Pilsētas sabiedrisko un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju teritoriju appļaušanā iesaistītas daudzas tehnikas vienības. Lielākās teritorijas, kur tas iespējams, tiek izpļautas ar pļaujmašīnām, bet vietas, kur tas nav iespējams, tiek pielīdzinātas ar trimmeriem. Pilsētas parkā apgriezti dzīvžogi, izpļauta zāle gar taku malām, bet parka norās pļaušana vēl turpinās. Nopļautā zāle tiek savākta un izvesta.

Paldies visiem privātmāju, daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kuri labiekārto piegulošās teritorijas un iekārto gaumīgas puķudobes! Padarīt mūsu pilsētu ziedošu un sakoptu varam tikai mēs visi kopā!

 

Inese Šņepste,

SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 19.06.2013.