Sveicam sportistus ar iegūtajām godalgām Latvijas Jaunatnes Olimpiādē Ventspilī!

13.06.2013.

 Sveicam sportistus ar iegūtajām godalgām Latvijas Jaunatnes Olimpiādē Ventspilī!

No 13. līdz 15. jūnijam Ventspilī norisinājās Latvijas Jaunatnes Olimpiāde. Olimpiādē tika pieteiktas 75 pašvaldību komandas, kopā pulcinot 2500 dalībniekus no visas Latvijas. Sportisti sacentās 26 sporta veidos, kur 17 no tiem notika Ventspilī, astoņi Liepājā, pa vienam Brocēnos, Jūrmalā un Ventspils novada Usmā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi.

 Preiļu novada pašvaldību Latvijas Jaunatnes Olimpiādē pārstāvēja septiņi sportisti – seši vieglatlēti un viens džudists. Treneris Leonīds Valdonis pastāstīja, ka Latvijas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremonija lika ikvienam klātesošajam – gan jaunajiem sportistiem, gan viņu treneriem saņemt bagātīgas emocijas, jo atkāšanas programma pārspēja visas iepriekš redzētās. Ceremonija bija kā iedvesmas un motivācijas avots sportistiem tiekties uz augstākām virsotnēm!

No šīm sacensībām divas medaļas atceļoja uz arī Preiļiem. Visveiksmīgāk šajās dienās veicās diviem mūsu censoņiem, apsveicam mūsu novada jaunos sportistus ar izcīnītajām un iegūtajām augstajām bronzas godalgām – vieglatlēti Annu Svetlovu (800 m distancē) un džudistu Dāvi Pastaru (svara kategorijā līdz 66 kg)!

Kārlis Sondors, kurš ir arī Eiropas jaunatnes olimpiādes kandidāts, sīvā cīņā 110 m barjerskriešanā finālā izcīnīja 5.vietu. Austrim Bogdanovam izdevās iegūt ievērības cienīgas divas 7.vietas – 1500 m distancē (4,30;52) un 3000 m distancē (9,59;19). 10.vietu lodes grūšanā izcīnīja Laura Otsone ar rezultātu 10 m 44 cm. 400 m distancē mūsu vieglatlētes turējās līdzīgās pozīcijās – Annai Svetlovai 9. vieta un Santai Prikulei 11.vieta. Santai Prikulei 200 m distancē iegūta 30.vieta. 100 m distancē 23.vieta un 200 m distancē 32.vieta Aļonai Koršikovai.

Treneri priecājas par sportistu esošajiem sasniegumiem un cer, ka nākotnē jauno sportistu rindas kuplināsies, sasniedzot jaunus teicamus rezultātus.

Jolanta Rubine,

Preiļu novada domes lietvedības pārzine

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.