Pieslēdzies, Latvija! ietvaros datorprasmes apgūst arī 93 gadu vecumā

10.06.2013.

Jau vairāk nekā 4500 Latvijas iedzīvotāju vecumā pēc 50 gadiem pieteikušies Lattelecom sociālās iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! bezmaksas datorapmācībām. Katrs ceturtais mācīties gribētājs ir darbspējīgā (pirmspensijas) vecumā, savukārt vecākajam kursantam Edvīnam Caunītim no Cēsīm pat 93 gadu vecums nav šķērslis datora apgūšanai. Pieslēdzies, Latvija! datorapmācības tiek uzsāktas līdz ar jūniju un turpināsies līdz pat novembrim gan latviešu, gan krievu valodas plūsmās.

Šobrīd dalīties datorzinībās ar Latvijas iedzīvotājiem pieteikušies jau vairāk nekā 110 pasniedzēju. Lai viņiem palīdzētu apmācību procesā un turpmākajā darbā ar datoriem, šogad ir izveidots arī Pieslēdzies, Latvija! atbalsta tālrunis 67201777, pa kuru Lattelecom speciālisti senioriem sniegs datora lietošanas pamatu konsultācijas.

2012. gadā Pieslēdzies, Latvija! rekordu uzstādīja Aina Rodriguez-Mata, kura datoru apguva 93 gadu vecumā. Savukārt šogad 93 gadus vecs kungs – Edvīns Caunītis – datorzināšanas smēlās Cēsu pilsētas pamatskolā. E.Caunītis uzsver: „Iepazīšanās ar datoru un internetu paver bezgala daudz iespēju – gan redzēt svarīgus notikumus, gan sekot līdzi aktualitātēm. Lai gan iepriekš dzīves laikā nav bijis nepieciešams izmantot datorprasmes, šobrīd tas man ir aktuāli un svarīgi. Piemēram, iegūtās zināšanas sniegs iespēju sazināties ar tuviniekiem, kas dzīvo Vācijā un Amerikā. Citādi tas nemaz nebūtu iesējams! Tāpēc visiem paziņām iesaku apmeklēt šos kursus un pats ne brīdi neesmu to nožēlojis.”

60% Pieslēdzies, Latvija! dalībnieku datorzināšanas apgūs Rīgā, savukārt pārējie 40% – lielākajā daļā Latvijas pilsētu. Puse senioru izteikuši vēlmi mācīties latviešu valodā, un tikpat daudzi izvēlējušies krievu valodas plūsmas kursus. No šī brīža pieteikumiem 52% mācības sāks ar pirmo apmācību līmeni (bez priekšzināšanām), 36% apgūs otro līmeni (ar pamata zināšanām) un 12% izvēlējušies padziļinātākas mācības Pieslēdzies, Latvija! trešajā līmenī par e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.

Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un senioru vajadzībām, šogad būtiski papildināts Pieslēdzies, Latvija! mācību saturs, piedāvājot trīs līmeņu apmācības atbilstoši dalībnieku pieredzei un prasmēm. Trešā līmeņa mācību programmu plānots licencēt pašvaldībās, lai pēc sekmīga pārbaudes darba nokārtošanas dalībniekiem izsniegtu sertifikātu, ko iespējams uzrādīt turpmākajās darba gaitās.

Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat novembrim

Bezmaksas datorapmācībām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822, aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv vai piesakoties pie pasniedzējiem. Līdz pat novembrim visā Latvijā notiks apmācības latviešu un krievu valodas grupās, kas tiek komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.

Lattelecom projekts Pieslēdzies, Latvija! tiek īstenots kopš 2008.gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau desmit tūkstoši senioru. Šogad datora lietpratēju skaitam plānots piepulcināt vēl septiņus tūkstošus cilvēku, lai līdz valsts simtajai gadadienai Latvijā būtu vismaz 30 tūkstoši cilvēku, kas pārvarējuši digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrējušies informācijas sabiedrībā.

Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes, Kultūras ministrija, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Papildu informācija:

Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālruņi: 670 55 740, 29109944, e-pasts: liga.bite@lattelecom.lv

www.piesledzieslatvija.lv,
www.lattelecom.lv

www.Twitter.com/Lattelecom;
www.Facebook.com/Lattelecom;
www.Draugiem.lv/Lattelecom
www.flickr.com/photos/lattelecom/ 

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.