Preiļu Valsts ģimnāzijas dāvana Preiļu dzemdību nodaļai – atjaunotas gultiņas jaundzimušajiem

04.06.2013.

Noslēdzoties remontiem Preiļu slimnīcas dzemdību nodaļas jaunajās telpās, tur strādājošie mediķi saņēmuši jauku ziņu par kādu labu darbu, ko paveikuši Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši. Puiši atjaunojuši un nokrāsojuši gultiņas mazuļiem, bet meitenes uzšuvušas baldahīnus. Mazuļu gultiņas no slimnīcas tika atvestas uz amatu mācības darbnīcām. Puiši noņēma metālam krāsu, trina, berza un slīpēja, kamēr tās bija gatavas krāsošanai, savukārt meitenes pašuva gultiņām baldahīnus no ekoloģiska un viegla linu auduma, kurš rotāts ar dažādu krāsu pavedieniem, piemērots gan jaundzimušam puisītim, gan meitenei. Neesot bijis vienkārši, tika iztērēts daudz stundu laika, jo visu gribējies padarīt pēc iespējas kvalitatīvāk, stāsta ģimnāzisti.

Kopumā savu roku pie gultiņu atjaunošanas pielikuši 26 jaunieši no ģimnāzijas. Ideju atbalstīja un palīdzēja realizēt arī Preiļi 1. Pamatskolas amatu mācības skolotāji Inga Reine un Uldis Čerpakovskis.

Viktorija Šmukste, kas arī bija idejas iniciatore, izteica cerību, ka ģimnāzijas puiši un meitenes, daudzi no kuriem šogad absolvē vidusskolu, savu nākotni saistīs ar dzimto pilsētu. Preiļu slimnīcas galvenā ārste par ģimnāzistiem teica, ka «viņi ir brīnišķīgi jaunieši – atsaucīgi, radoši, darboties griboši.» Arī pašiem jauniešiem ir liels prieks un gandarījums par labi padarīto darbu.

Gints Zarāns, 3.A kursa audzēknis

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.