Bērnu svētki „Nāc uz manām trepēm spēlēties!” Aizkalnē

01.06.2013.

1. jūnijs – Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šīs dienas galvenie varoņi ir bērni. Viņiem tiek pievērsta īpaša uzmanība – rīkoti svētki, dažādi pasākumi. Šogad aizkalniešu jaunākā paaudze kopā ar vecākiem tika aicināta spēlēties uz trepēm Aizkalnes tautas nama priekšā.

Pirms pulksten divpadsmitiem dienā tautas nama priekšā valdīja rosība – viss tika gatavots svētkiem: klauni, mikipeles un lelles rotāja pasākuma norises vietu, skanēja mūzika. Pamazām no malu malām uz pasākumu sanāca apmēram trīsdesmit dažāda vecuma bērnu ar saviem vecākiem. Ik katru atnācēju sagaidīja klauni- sasveicinājās, iepazinās un aicināja ieņemt vietu.

Tieši pulksten divpadsmitos pie Aizkalnes tautas nama piebrauca Valsts policijas ekipāža, klauni dievojās, ka blēņas nav darījuši un policija vajadzīga tikai nerātneļu savaldīšanai. Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes kārtības policijas biroja patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Kristaps Upenieks un Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu policijas iecirkņa inspektors Māris Melders stāstīja bērniem par ceļu satiksmes drošības noteikumu ievērošanu, uzvedību uz ceļiem, īpaši vasaras brīvdienās, kā arī klātesošajiem deva izdales materiālus. Klauni ar vecākiem vienojās, ka vakara pasakas vietā bērniem tiks skaidrots izsniegtais materiāls. Bērniem bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājumus policistiem, uz kuriem arī saņēma izsmeļošas atbildes, apskatīt un izpētīt policijas auto, un pat drusciņ pavizināties tajā.

Svētku koncertā uzstājās Aizkalnes tautas nama jauniešu vokālais ansamblis un bērnu ansamblis, īpašus aplausus izpelnījās konkursa „Cālis” laureāte Beāte Cirša. Turpinājumā visi pasākuma dalībnieki- lieli un mazi- tika aicināti uz Saules taku, kur septiņās pieturās klaunu, leļļu un mikipeļu vadībā jāizpilda radoši uzdevumi par saules tēmu. Vislielāko atsaucību mazo aizkalniešu vidū izpelnījās akmeņu apgleznošanas pietura. Par rūpīgu darbošanos bērni saņēma saldas balvas. Tā pāris stundas aizritēja nemanot, kamēr lielākie bērni un vecāki darbojās, dažs mazulis pat paguva paēnā pagulēt dienvidu.

Liels paldies Aizkalnes tautas nama jauniešu ansambļa dalībniekiem un vadītājai par atsaucību un atraktīvo pasākuma vadīšanu, iejūtoties dažādu tēlu lomās un tērpos, paldies Arvīdam Meļko par pasākuma apskaņošanu, kā arī īpašs paldies Jasmuižas muzeja vadītājai Solvitai Brūverei par sadarbību pasākuma veidošanā un norisē.

Māra Rožinska,
Aizkalnes TN vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 01.06.2013.