Arī eParakstītu dokumentu saņēmējiem nepieciešams veikt atjauninājumus

05.06.2013.

Lai izvairītos no situācijām, kad nav iespējams atvērt dokumentus, kas parakstīti ar eParakstu, arī eParakstītu dokumentu saņēmējiem nepieciešams veikt atjauninājumus un ieviest jaunāko VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) piedāvāto eDoc standartu.

Maija beigās LVRTC ieviesa jaunu eDoc standartu, lai elektronisko parakstīšanos padarītu ātrāku un ērtāku. Ja eParaksta lietotāja risinājumā vēl nav ieviests jaunais standarts, bet citi partneri, tajā skaitā LVRTC, to jau ir ieviesuši – eParaksta dokumentu saņēmējs nevarēs ne pārbaudīt, ne atvērt elektroniski parakstītos dokumentus, ko sūtījuši partneri, kas jau ieviesuši jauno standartu.

“Tā kā klientiem pašiem bija jāveic atjauninājumi savos risinājumos, ir radusies situācija, kad daļa klientu to vēl nav izdarījuši. Rezultātā – saņemot dokumentus, kas parakstīti ar jaunāko eParaksta versiju, šie klienti nevar atvērt citu sūtītus eDokumentus, lai gan tie ir korekti eParakstīti. Tā kā šādi var rasties dažādi pārpratumi, piemēram, atteikta dokumentu pieņemšana, lūdzam ikvienu eParaksta lietotāju un elektronisko dokumentu saņēmēju, tajā skaitā valsts un pašvaldību iestādes, pārbaudīt, vai nepieciešamie atjauninājumi ir veikti. Savukārt, ja kādam eDokumentu iesniedzējam tiek atteikta ar eParakstu parakstīta dokumenta pieņemšana, lūgums norādīt adresātam uz atjauninājumu veikšanas nepieciešamību vai ziņot LVRTC par šādiem gadījumiem,” norāda LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Lai uzzinātu, kā veikt atjauninājumus, ikviens eParaksta lietotājs tiek aicināts apmeklēt www.eparaksts.lv sadaļu „Palīdzība” vai vērsties pie saviem sistēmu administratoriem un uzturētājiem, lai pārliecinātos, ka jaunais eDoc standarts tiek ieviests eParaksta risinājumos. LVRTC uz jauno eDoc standartu v1.02 pārgāja šī gada 24. maijā. Jaunais standarts nodrošina, ka eParakstīšanās ir kļuvusi ātrāka un parakstītā faila izmērs turpmāk paliks nemainīgs. Tā rezultātā eParaksta risinājumi ir kļuvuši ievērojami ērtāki ikdienas lietošanai.

Plašāka informācija:

Arno Pjatkins

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
Sabiedrisko attiecību pārstāvis
Tālr. +371 26516160
e-pasts: arno.pjatkins@lvrtc.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.