5. jūnijā Donoru diena Preiļos

05.06.2013.

Trešdien, 5. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 12.00 Preiļu poliklīnikā, Raiņa bulvārī 13, notiks donoru diena. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori!

Tāpat Valsts asinsdonoru centrs mudina donorus būt atsaucīgiem un iesaistīties labdarības akcijā, valsts piešķirto kompensāciju asins sastāva atjaunošanai (3 LVL) ziedojot pieciem labdarības projektiem. Akcija tiek rīkota sadarbībā ar portālu Ziedot.lv.

Līdz pat šī gada beigām Ziedot.lv ziedojumu kastītes būs izvietotas donoru centrā Rīgā un Latgales filiālē Rēzeknē, un būs pieejamas arī izbraukumos.

Donori kasē saņemto naudiņu var ziedot:

– smagi slimu bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai;

– bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai;

– trūcīgām Latvijas ģimenēm, kurām pietrūkst pārtikas ikdienas iztikai;

– dzīvnieku patversmē mītošos cilvēka mazajiem draugiem – suņiem un kaķiem;

– trūcīgiem senioriem, nodrošinot viņiem cienīgas vecumdienas!

Saziedotā summa tiks sadalīta vienādās daļās katram projektam.

Labdarības akcijas, kuru laikā donori atsakās no valsts piešķirtās kompensācijas, ir ne tikai iespēja paveikt vēl vienu labu darbu, bet ir arī solis pretī simtprocentīgai bezatlīdzības donoru kustībai Latvijā. Pasaules Veselības organizācija ir izvirzījusi mērķi attīstīt bezatlīdzības donoru kustību un visā pasaulē to ieviest līdz 2020. gadam. Donors, kurš nav ieinteresēts materiālajā atlīdzībā, ir drošāks donors, jo viņam nav iemesla slēpt vai noklusēt svarīgu informāciju par savu veselību.

Laura Ieviņa

Valsts asinsdonoru centra

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr.: 67408878; 28663415

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.