Preiļu jaunie galda tenisisti rāda savu meistarību un pārliecinoši uzvar

29.05.2013.

Ar preilieša Emīla Lutinska absolūto uzvaru noslēgušās “A” grupas zēnu – 1995. gadā dzimušu un jaunāku – Latvijas Republikas jaunatnes meistarsacīkstes galda tenisā. Jaunietis izcīnīja 1. vietu individuāli, 1. vietu zēnu dubultspēlē un 1. vietu jauktajā dubultspēlē ar Preiļu sportisti Alīnu Isajevu. Savukārt, Alīna Isajeva Latvijas Republikas jaunatnes meistarsacīkstēs „A” grupā meitenēm ieguva 2. vietu individuāli, 2. vietu meiteņu dubultspēlē un 1. vietu jauktajā spēlē kopā ar Emīlu Lutinski. Abiem jauniešiem šī bija pēdējā sezona junioru grupā, turpmāk viņi spēlēs pieaugušo konkurencē.

Preiļu novada galda tenisa treneris Anatolijs Isajevs ar gandarījumu stāstīja par jauno galda tenisistu panākumiem gan Latvijas jaunatnes meistarsacīkstēs Rīgā, gan par meiteņu labo sniegumu starptautiskajā galda tenisa turnīrā Minskā.

Emīls Lutinskis pārliecinoši pierādīja savu meistarību. Jauktā dubultspēle kopā ar Alīnu izvērtās interesanta. Sākotnēji abi jaunieši zaudēja 1:2, ceturtajā setā rezultāts bija pat 3:6. Redzot ne spīdošo situāciju, sportisti ‘paņēma’ nelielu pārtraukumu un pēc dažiem ātriem trenera norādījumiem turpmākajā spēlē rezultāts tika izlīdzināts -6:6. Nedaudz vēlāk atkal vadībā ar 9:6 izvirzījās spēles pretinieki, tomēr Emīls ar Alīnu spēja gūt uzreiz piecus punktus, un rezultāts bija 2:2. Piektā seta noslēgumā Alīna un Emīls guva pārsvaru un uzvarēja.

Emīls kļuva par šīs grupas absolūto čempionu, 2. vietā atstājot Mihailu Balonuškovu (Rīga), bet trešajā – Reini Vilkasti (Cēsis), ar kuru Emīls Lutinskis spēlēja pārī dubultspēlē.

Alīna Isajevs LR jaunatnes meistarsacīkstēs “A” grupā meitenēm ierindojās 2. vietā, palaižot pa priekšu Insanu Mahauri (Rīga), bet aiz sevis atstājot Viktoriju Majorovu (Rīga).

Starptautiskajā turnīrā Minskā komandu sacensībās savu meistarību galda tenisā rādīja mūsu meitenes – preilietes Diāna Afanasjeva un Valērija Mihailova. Komanda tika veidota no trīs dažādu vecumu meitenēm – 2003., 2001. un 1999. gadā dzimušajām. Tā kā trešā komandas sportiste nepaspēja līdz izbraukšanai uz turnīru saņemt jauno pasi, preiliešu komandai pievienojās meitene no Baltkrievijas.

Pirmajā turnīra spēlē meitenes ‘ieleca’ gandrīz pēdējā brīdī pirms tās sākuma, jo bija saņemta neprecīza informācija par spēļu sākumu no organizatoru puses. Iespējams, tāpēc nācās spēli zaudēt par labu komandai no Baranovičiem, zaudējums bija arī nākošā spēle ar Dinamo – Minsk. Izredzes tikt finālā izpalika, bet bija pārliecība, ka pietiek enerģijas, lai cīnītos tālāk. Spēlēs par 17. vietu, kas norisinājās sacensību otrajā dienā, meitenes ļoti labi parādīja savu sportisko varēšanu.

Ar 3:0 tika pieveikta Mozer komanda, otrajā spēlē pret Sanktpēterburgu 1. setā bija neliels zaudējums baltkrievu meitenei – 3:2, tomēr drīz vien ar trenera palīdzību stabilitāte tika atgūta. Valērija Mihailova guva uzvaru gan spēlējot ar sava vecuma pretinieci, gan sīvā cīņā pieveicot arī vecāko – 1999. gadā dzimušo – galda tenisisti. Mūsējo meiteņu komanda uzvarēja arī Minskas jaukto komandu ar rezultātu 2:1. Otrā fināla spēlēs tika izcīnīta 1. vieta, kopvērtējumā iegūstot 17. vietu starptautiskajā turnīrā Minskā.

Sveicam galda tenisistus un trenerus panākumiem bagātajā sezonas noslēgumā !