Lielās Talkas dienā savāktas 1646 tonnas atkritumu

29.05.2013.

Pēc Lielās Talkas organizatoru apkopotajiem datiem, 27. aprīlī ir savāktas 1646 tonnas atkritumu. Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ, šogad bijusi arī mazāka iedzīvotāju aktivitāte nekā iepriekšējos gadus – Lielajā Talkā piedalījušies ap 120 000 iedzīvotāju, no kuriem aktīvākais reģions bijis Vidzeme, otrā vietā ierindojas Latgale, pēc tās seko Zemgale, bet ievērojami mazāks skaits talcinieku jau tradicionāli bijis Kurzemes reģionā.

Šogad savākts mazāks skaits atkritumu nekā iepriekšējos gados – 1646 tonnas. Tas skaidrojams ar vairākiem faktoriem: piedalījies mazāks cilvēku skaits, savākto atkritumu vidū lielākoties bija plastmasas un papīra izstrādājumi – pudeles, maisiņi, iepakojumi u.c., kas veido lielu apjomu, bet ne svaru, kā arī, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad Lielās Talkas laikā bija ļoti labvēlīgi laikapstākļi, šogad netika tik daudz grābtas pērnās lapas.

No 1551 oficiālās talkas vietas 30% bijuši vides labiekārtošanas objekti, kur Lielās Talkas laikā stādīti koki, apzaļumotas pagalmu un parka teritorijas, iekārtoti rotaļu un sporta laukumi.

Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: “Šogad lielākais paldies par paveikto ir jāsaka visiem talciniekiem, kuri nenobijās no lietainajiem laika apstākļiem vai atrada kādu citu brīvu brīdi nedēļas garumā, lai paveikto Lielajā Talkā ieplānoto. Savā un Lielās Talkas darba grupas vārdā aicinu ikvienu turpināt talkas laikā iesāktos darbus un rūpēties par tīru un sakoptu vidi mums apkārt cauru gadu. Tie ir ikdienas mazie darbiņi, kas dara lielas lietas!”

Liels darbs padarīts arī trīs pagalmos Rīgā, kas uzvarēja Lielās Talkas rīkotajā pagalmu labiekārtošanas konkursā – Balvu ielā 9, Valdeķu ielā 15, S.Eizenšteina ielā 63. Šajos pagalmos tika uzstādīti jauni soliņi, ierīkoti un uzlaboti bērnu laukumi, veikti apzaļumošanas darbi, kā arī dažādi citi labiekārtošanas darbi.

 

Šogad Lielajā Talkā pulcējušies 120 000 talcinieku. Šis ir kopējais skaits, ņemot vērā gan tos iedzīvotājus, kuri talkojuši 20.aprīlī, kas bija sākotnēji noteiktais Lielās Talkas datums, gan talkas dienā 27.aprīlī, gan maija brīvdienās, gan nākamās nedēļas nogalē. 

 

Talkot aicināja Lielās Talkas uzticīgais draugs Rīgas Brīvostas pārvalde.

Talku atbalstīja arī VARAM, RIMI, DHL Latvija, LASUA, L&T, Pēdas LV, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas valsts pzidenta kanceleja, Kur tu esi, Latvijas ainavu arhitektūras biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde, Jauno arhitektu kustība, Tīriem mežiem, Latvijas Valsts meži, Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija, Rīga 2014, Tēja SAGA

Informatīvie atbalstītāji: LNT, Latvijas Radio 2, JCDecaux, Apollo.lv, 1188, Latvijas Avīze, Rīgas Vilņi, LETA.

Tiekamies Lielajā Talkā 2014.gadā!

 

Anna Blaua

Lielās talkas mediju koordinatore

Baltijas komunikāciju centrs

Tālrunis: 67286018

Mob. tālr.: +371 26433144

E-pasts: pse@talkas.lv

www.talkas.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.