Izsludināta pieteikšanās konkursam Skaistākā lauku saimniecība

23.05.2013.

Jau otro gadu pēc kārtas skaisti iekārtotu un sakoptu zemnieku saimniecību īpašnieki aicināti pieteikties konkursam SKAISTĀKĀ LAUKU SAIMNIECĪBA 2013, kuru kopīgi organizē žurnāls IEVAS MĀJA un Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma „Food Union” produktu līnija MANA SAIME. Arī šogad par konkursa patronu kļuvis Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Lauku sēta visos laikos būs Latvijas un latviskās gaumes vizītkarte, atgādinājums par to, no kurienes mēs nākam un kur ir mūsu saknes. Paldies visiem, kas kopj un uztur lauku sētas, nododot šo dzīves ziņu arī nākamajām paaudzēm,” uzsver Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Ja tavs lepnums un acuraugs ir skaisti iekārtota un sakopta zemnieku saimniecība vai viensēta, pienācis īstais laiks to paradīt arī citiem!

Konkursā aicināts piedalīties ikviens Latvijas zemnieku saimniecības īpašnieks, pārvaldnieks vai cita pilnvarota persona, kura veic lauksaimniecisko darbību un kura ir izveidojusi skaistu un sakoptu lauku sētu.

Pieteikties konkursam var līdz šī gada 18.jūlijam, aizpildot anketu www.ieva.lv. Pieteikumā jānorāda zemnieku saimniecības precīza adrese, pieteikuma iesniedzēja vārds/ uzvārds, kontakti (telefona numurs, e-pasta adrese), īss saimniecības apraksts, minot lauksaimnieciskās darbības jomu, kurā saimniecība darbojas, tās platību un izveidošanas gadu, kā arī, vai tās ir iedzīvotāju dzimtās mājas, un 3-5 saimniecības fotogrāfijas.

Konkursā tiks vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan tas, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem.

Galvenā balva: apmaksāts brauciens divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu  – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2014.gada 17.-26.janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas. Žūrija šogad plāno pasniegt arī divas vērtīgas specbalvas īpašās nominācijās. Konkursa dalībnieku līdzjutēji un citi interesenti savu viedokli par finālistiem varēs izteikt vasaras noslēgumā “Manas saimes draugu” balsojumā sociālajā portālā “Draugiem.lv”.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.