Daugavpils ielas 51. mājai jauns jumts

21.05.2013.

Jumts mājai ir kā ausaine ziemā un platmale vasarā. Teicams jumts ir ēkas ilgmūžības garants. Šopavasar daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Daugavpils ielā 51 uzlikts jauns jumta segums. Ēka kļuvusi ne tikai vizuāli pievilcīgāka, bet, kas svarīgāk, draudzīgāka tās iemītniekiem, jo līdz šim piloši griesti otrā stāva iedzīvotājiem ne vienreiz vien sagādāja daudz raižu. Mājas vecākā palīgs Juris Bisteris gandarīts: „Māja būs saglābta. Ēka būvēta 60. gados, un tagad, kad nomainīts jumts, droši vien kalpos vēl tikpat ilgi”.

Par jumta seguma nomaiņu SIA „Preiļu saimnieks” noslēdza līgumu ar IK „Skārdnieks D”. Jumta nomaiņu veica IK „Skārdnieks D” speciālisti, J. Bisteris īpaši pasvītro jumiķu profesionalitāti: „perfekti speciālisti”. Vienlaikus nomainītas arī ūdensnoteksistēmas caurules, bet SIA „Preiļu saimnieks” Remontu un celtniecības daļas speciālisti pārmūrēja ventilācijas skursteņus.

Jumta nomaiņa prasa līdzekļus, un izrādījās, ka ar esošo apsaimniekošanas maksas uzkrājumu vien nepietiek. Ar šo problēmu mājas iedzīvotāji vērsās pie SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētāja Jāņa Mūrnieka. Uzklausot dažādus viedokļus, tika atrasts izdevīgākais risinājums, kuram piekrita iedzīvotāji, – nākamos trīs gadus piemaksāt 39 santīmus pie jau esošās apsaimniekošanas maksas. Iedzīvotāji iespēju robežās cenšas norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, lielu parādu nav.

Savas mājas apsaimniekošanu Daugavpils ielas 51. mājas iedzīvotāji plāno apzinīgi. Pirms pāris gadiem ēkai veikta pamata cokola siltināšana. Pēc aizvadītajām ziemām mājas pirmā stāva iedzīvotāji atzīst, ka dzīvokļos tagad ir jūtami siltāks nekā pirms tam.

Daugavpils ielas 51. mājas iedzīvotāji lielu paldies saka SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājam J. Mūrniekam par pretimnākšanu, sapratni un atbalstu. SIA „Preiļu saimnieks” iedzīvotājus vienmēr mudina uz dialogu un aicina paust iniciatīvu daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanā, tā veicinot produktīvu un ilgstošu sadarbību.

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

Pēdējās izmaiņas: 21.05.2013.