PVĢ komanda piedalās „Euroscola” debatēs Eiropas Parlamentā Strasbūrā

16.05.2013.

11. maijā no Preiļu Valsts ģimnāzijas izbrauca komanda, kuras sastāvā bija 24 PVĢ skolēni un 2 skolotājas. Mums visiem bija viens mērķis- piedalīties Eiropas Parlamenta organizētajās  debatēs „Euroscola” Strasbūrā, kas notika 16. maijā.

Projektā piedalījās 20 Eiropas Savienības valstis, tajā skaitā arī Latvija, kuru šajā dienā pārstāvējām mēs, PVĢ komanda. Jau agri no rīta ieradāmies Eiropas Parlamenta galvenajā – “Louise Weiss” – ēkā, lai izietu drošības kontroli un lielajā Eiropas Parlamenta plenārzālē ieņemtu deputātu vietas. Pēc oficiālajām apsveikuma runām Eiropas Parlamenta administrācijas pārstāvji sniedza informāciju par Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienību. Pārstāvim no katras skolas vienas minūtes laikā bija jāiepazīstina pārējie dalībnieki ar savu valsti un skolu. PVĢ komanda bija vienīgā, kas manāmi izcēlās, jo pārstāvējām Latviju ar skaistu tautasdziesmu un vēl skaistāku tās izpildījumu. Pēc šāda pārsteiguma saņēmām pelnītas ovācijas, kas ļoti iepriecināja un lika lepoties ar savējiem.

Visi projekta dalībnieki tika sadalīti 6 dažādās debašu grupās. Katrai no tām bija atsevišķa tēma, par ko debatēt un izvirzīt dažādus priekšlikumus. Vēlāk, kad tas tika izdarīts, mēs visi atkal atgriezāmies Eiropas Parlamenta plenārzālē, kur pārstāvji no katras grupas iepazīstināja visus ar priekšlikumiem par attiecīgo tēmu. Pārējiem bija iespēja izteikt savu viedokli balsojot-  priekšlikumu pieņemt, nepieņemt vai  atturēties.

Kopā ar mums Eiropas Parlamentā viesojās arī Latvijas Televīzijas raidījuma „Viss notiek” žurnāliste Adriāna Roze un operators .Mēs bijām vienīgā komanda, kurai līdzi bija sava nacionālā televīzija. Nofilmēto sižetu  varēs noskatīties 27. maija raidījumā LTV1.

Pusdienu pārtraukumā mums bija lieliska iespēja pārbaudīt savas zināšanas un piedalīties erudīcijas spēlē „Eurogame”. Visi jautājumi bija pilnīgi dažādās valodās, tāpēc bija jāizveido komandas, kuras sastāvēja no 4 dažādās valodās runājošiem cilvēkiem, un jāmeklē citu valstu pārstāvji, lai lūgtu palīdzību dažu jautājumu pārtulkošanā. Spēles rezultāti tika ātri un operatīvi izvērtēti, un no visām komandām četras labākās tika izvirzītas finālam. Mums bija ļoti liels prieks, ka vienā no tām bija arī  mūsu Dāvis Pastars (1.D), kura komanda pēc finālspēles ieguva 1. vietu. Apsveicam vēlreiz!

Lai gan Eiropas Parlaments bija galvenais ceļojuma mērķis, mēs ikviens noteikti ieguvām neaizmirstamu ceļojumu pa dažādām Eiropas valstīm (Polija, Vācija, Nīderlande, Beļģija, Francija) un lieliskiem apskates objektiem. Eifeļa tornis, Luvra, Fragonāra smaržu muzejs, Monmartra, Pompidū centrs, Moulin Rouge, Reimsas katedrāle- tās ir tikai dažas vietas, kurās tika uzņemtas neskaitāmas fotogrāfijas un iegūtas neatsveramas emocijas.

Pēc mūsu pašu vārdiem, šī nedēļa, kas tika pavadīta kopā, ir vārdos neaprakstāma pieredze un emocijas, tas bija lielisks kopā pavadīts laiks, ko atcerēsimies vēl ilgi, ilgi.

Gribu teikt lielu paldies visiem PVĢ komandas dalībniekiem par atbalstu, palīdzību un kopā būšanu, tomēr vislielākā pateicība ir skolotājām Annai Verzai un Natālijai Pīzelei par neizsmeļamo palīdzību, uzmundrinājumu, iedrošināšanu un atbalstu! Milzīgs paldies jāsaka Atim Ivanovam (3.DK) un Beātei Pudulei (1.D) par izveidoto darba grupu un iespēju piedalīties šajā piedzīvojumā!

Man ir patiess prieks un lepnums par mūsu komandu, mēs bijām, esam un būsim lieliski!

Līva Luriņa, 2.B 

Pēdējās izmaiņas: 16.05.2013.