No 8.maija PGB Bērnu literatūras nodaļā skatāma akcijas „Pasaule t@vā bibliotēkā” materiālu ceļojošā izstāde

08.05.2013.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrību (LBB), 2011. gada 26. septembrī aizsāka akciju „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana” ar mērķi izcelt Latvijas unikālās kultūras un dabas vērtības caur UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto objektu izzināšanu. Akcija rīkota atzīmējot UNESCO Konvencijas par Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību 40. gadadienu. Akcija „Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana”, Latvijā tika organizēta jau otro reizi un tā norisinās pasaules kampaņas „@ your library” ietvaros. Šīs kampaņas mērķis ir izcelt un veicināt bibliotēkas nozīmi sabiedrībā kā mūsdienīgai informācijas resursu krātuvei, kas sniedz plašas iespējas zināšanu apguvei un kultūru daudzveidības izzināšanai.

Akciju atbalstīja LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Radio 1, laikraksts „Latvijas Avīze”, apgāds „Lielvārds” un „Microsoft Latvia”.

Akcijā piedalījās 93 bibliotēkas no visas Latvijas.
Bibliotēkas organizēja dažādus pasākumus, diskusijas, konkursus, seminārus, ekskursijas u.c. aktivitātes, lai veicinātu visu vecumu bibliotēkas apmeklētāju, bet jo īpaši bērnu un jauniešu, izpratni un vēlmi iepazīt Latvijas un pasaules mantojumu. Akcijas dalībnieki apzināja nozīmīgas mantojuma vietas Latvijā un salīdzināja tās ar kādu no UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajiem objektiem. Izpētīti tika aptuveni 70 objekti Latvijā un aptuveni 60 objekti pasaulē. Bibliotēkas salīdzināja Ventas rumbu ar Viktorijas ūdenskritumu, Pūrciema Balto kāpu ar Kuršu kāpu, Ēdoles pili un parku ar Potsdamas – Berlīnes pilīm un parkiem, Lielupes palieņu pļavas ar Belovežas nacionālo parku, Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļu ar Indijas kalnu dzelzceļu, Zvārtes iezi ar Uluru klinti, Preiļu kapelu ar Romas Panteonu, Daugavas lokus ar Vahavas kultūrainavu, Dinaburgas cietoksni ar Soumenlinas cietoksni kā arī daudzus citus objektus. Akcijas laikā rastos salīdzinājumus bibliotēkas apkopoja un atzīmēja uz speciālām planšetēm.

Šobrīd ceļojošā izstāde piestājusi Preiļu Galvenajā bibliotēkā un būs apskatāma līdz 10.jūnijam Bērnu literatūras nodaļā. 

Izstāde ir kā virtuāls un izglītojošs ceļojums pa Latviju un pasauli, kas vienlaikus arī izklaidē un sniedz apmeklētājiem prieku. 

Aicinām ceļojumā apkārt zemeslodei kopā ar bērniem! 

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.