Darba devēj, iesaki 30 600 absolventiem, KUR un KO mācīties!

13.05.2013.

Preiļu novada pašvaldība sadarbībā ar lielāko izglītības un karjeras portālu Prakse.lv un Latvijas Darba devēju konfederāciju veido Vislatvijas aptauju darba devēju vidū projekta “Uzņēmumu ieteiktāko augstskolu un koledžu TOPs” ietvaros, lai palīdzētu 30 600 pamatskolas un vidusskolas absolventiem šovasar izdarīt pareizo profesijas un studiju izvēli!

„Uzņēmumu ieteiktāko augstskolu un koledžu TOPs” notiek jau trešo gadu. Trīs gadu laikā esam panākuši, ka jaunieši, izdarot savu studiju izvēli, balstās uz darba devēju viedokli, nevis uz skaļām mācību iestāžu reklāmas kampaņām. Lai arī pieteikumu skaits studijām 2012.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, bija samazinājies, TOPā ietverto mācību iestāžu vidū bija vērojama izaugsme. RTU tika saņemts vislielākais pieteikumu skaits uz studiju programmu “Datorsistēmas” (TOP 1 pēc darba devēju viedokļa), no visām studiju programmām 896 pieteikumi.” Jānis Logins, izglītības un karjeras portāla Prakse.lv vadītājs.

Projekta mērķis ir nodrošināt iespēju pašiem darba devējiem sniegt ieteikumus jauniešiem, kuras profesijas ir pieprasītas darba tirgū un kurās izglītības iestādēs tās viskvalitatīvāk apgūt. Projekta pamatā ir darba devēju sniegto atsauksmju sistēma izglītības un karjeras portālā www.prakse.lv, kurā aicinām līdz 12. jūlijam ieteikt absolventiem, KO un KUR mācīties, balsojot par profesijām un augstāko mācību iestādēm/ studijām.

(93% jauniešu izvēloties augstskolu, ņemtu vērā Darba devēju viedokli*)

 

Darba devēj, Tu vari izšķirt, kur jauniešiem šogad iet mācīties!

Prakse.lv un LDDK aicina viedokli izteikt, KO un KUR studēt internetā: www.prakse.lv/tops 

 

Darba devēj, palīdzi jauniešiem izvēlēties KUR un KO studēt! Tavu viedokli prezentēsim sabiedrībai prese konferencē 12. jūnijā LDDK telpā. Norādiet uz izglītības iestādēm un studiju programmām, kas sagatavo vislabākos speciālistus tieši Jūsu uzņēmumam.

Tavās rokās arī šogad ir Latvijas jauniešu nākotne – kvalitatīva izglītība un pieprasīta profesija ir profesionāla darbaspēka pamatā, kā arī veicina valsts attīstību un tautsaimniecības izaugsmi.

* pētījums veikts portālā Prakse.lv no 01.10.2012- 01.11.2012, 752 respondenti, vecumā no 16-25. gadiem.

Ar cieņu,

Annemarī Šperliņa
Karjeras un izglītības portāla 
prakse.lv Mārketinga projektu vadītāja
A : Ģertrūdes iela 46-5, Rīga
T : 22029481 F : 6 7484 883
E :
anne.sperlina@prakse.lv W : www.prakse.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.