Aizvadītas MTB sacensības „Preiļupes līkloči”

01.05.2013.

1. maija priekšpusdienā Preiļu parka estrādes apkārtnē ņirbēja riteņu spieķi no riteņbraucēju velosipēdiem, kuri bija pulcējušies, lai piedalītos MTB riteņbraukšanas sacensībās „Preiļupes līkloči”. Uz starta, lai pierādītu savu varēšanu, bija gatavi stāties gan tādi, kuru velo ripo uz trīs riteņiem, gan sacensību vecākais dalībnieks no Vaboles – Romāns Saušs, kuram jau pāri astoņdesmit un nebiedē 22 km distance. Vēlos piebilst, ka savu zemo aktivitāti kārtējo reizi apliecināja mūsu jaunatne, jo startējot tāda veida pasākumos citās vietās, esmu novērojis, ka vietējā jaunatne labprātāk iesaistās mazliet ekstrēmās sevis apliecināšanas avantūrās, taču diemžēl – ne pie mums. Bet tagad – par patīkamo!

Kā pirmie startēja 4 – 5 gadus jaunie bērni, kuri, savu vecāku un radu aktīvi atbalstīti, veica 500 m distanci. Pēc viņiem starts 6 – 7-gadīgajiem 1 km distancē. Katrs jaunais riteņbraucējs finišā saņēma šokolādi no t/c „Oga”. Gandrīz simts dalībnieku uz starta stājās, lai mērotu savām spējām un interesēm atbilstošu distanci. Iesācējiem (2002.g.dz. un jaunāki) tie bija 8 km, vīriem brieduma gados – 37 km, jaunatne, veterāni un dāmas veica 22 km, bet kadeti (2000.-01.g.dz.) tāpat kā Tautas klases velobraucēji, kuri piedalījās bez sacensību elementa, veica 15 km garu distanci.

Kupli pārstāvētajā Iesācēju klasē pārliecinoši ātrākais – Sandis Kornijenko (Tian), tālākajās vietās atstājot mājniekus – Raivo Liniņu un Ivo Haritonovu. Meiteņu grupā uzvara Justīnei Stašulānei, bet Rūta Logina un Linda Indrikova uz goda pjedestāla otrā un trešā pakāpiena. Kadetu grupā uzvara daugavpilietim Artjomam Gajevskim, bet Deins Vilcāns un Mārtiņš Miezītis, abi no Preiļu 1.pamatskolas, otrajā un trešajā vietā. Meitenēm, kurām konkurence bija lielāka, pirmais trijnieks sekojošs – Māra Dreijere (Galēni), Egita Usāne (Sutri), Laura Stivriņa (Jēkabpils). Jaunieši (1997.-99.g.dz.) mina 22 km, un šeit pogas saviem konkurentiem izgrieza aglonietis Armands Ukins, tālākajās vietās atstājot galēnieti Jāni Dreijeru un aglonieti Mārci Pīnupu. Jaunietēm uzvara Ilvai Valdonei, bet kā otrā finišēja Sindija Streņģe (J-pils). Junioriem (1994.-96.g.dz.), kuru adresē kritika bija vērsta iepriekš, aizņemts tikai goda pjedestāla augstākais pakāpiens, uz kura tika aicināti Austris Bogdanovs (Rutuļi) un Jūlija Starovoitova (PVĢ). Elites (1974.-93.g.dz.) grupā uzvara daugavpilietim Dmitrijam Andrejevam (Veloprofs), bet otrais mājnieks Renārs Valdonis, uz goda pjedestāla trešo pakāpienu pabīdot jēkabpilieti Artūru Līcīti. Dāmām uzvaras lauri – Zanei Zepai (Livelo/BTA/Rutuļi), otrā – Evita Liepniece (Livelo/BTA/Dubļu malēji), bet trešā – preiliete Sintija Logina. Senioru grupā (1964.-73.g.dz.) zelts absolūtajam uzvarētājam – rīdziniekam Aivaram Skutelim, bet otrajā pozīcijā ierindojās aglonietis Aivars Ukins, trešais – Aleksandrs Kornijenko (Tian). Dāmām uzvara šoreiz Anitai Vilcānei (Preiļi), seko Iveta Belousova (Preiļi) un Rita Latkovska (Varakļāni). Veterāniem (1954.-63.g.dz.) pārliecinoša uzvara – Jurim Kairišam (Balvi). Sīvā spēkošanās par otro vietu starp Aleksandru Poplavski un Aivaru Žugri noslēdzās par labu pirmajam. Uzvarētāja starp veterānēm – Digna Prodniece, kura pedāļus minusi vēl naskāk par krietni jaunākām velomaratona dalībniecēm. Ļoti cienījamo kungu (1953.g.dz. un vecāki ) grupā uzvara balvēnietim Ērikam Apšeniekam. Otrais šajā grupā PVĢ sporta skolotājs Feoktists Pušņakovs, Aleksandram Jeļisejevam (Ilūkste) trešā vieta. Absolūtajā vērtējumā 37 km distancē uzvarētāja kauss Aivara Skuteļa rokās, otrajā vietā – Dmitrijs Andrejevs, bet trešais – Aivars Ukins. Dāmām uzvarētāja Zane Zepa, otra ātrākā braucēja – jaunā Ilva Valdone, trešajā pozīcijā iepriekšējo gadu novada labākā velobraucēja – Anita Vilcāne. Preiļu novada labākais „Preiļupes līkločos – 2013” šoreiz Renārs Valdonis. Dāmām līderes gods Zanei Zepai.

Spraiga cīņa komandu vērtējumā par t/c „Oga” kliņģieriem, pateicoties Livelo/BTA kluba biedru aktivitātēm, kuri sadalījušies pa saviem novadiem četrās komandās. Uzvara -Livelo/BTA/Rutuļi kolektīvam. Spraigā cīņā otro vietu iegūst Livelo/BTA/Dubļu malēji, uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena pabīdot Livelo/BTA/Preiļu kraukļus. Tālākajās vietās – „Aglonas radi un draugi” un Livelo/BTA/J-pils/Ērgļi. Kā paraugu, no kuriem citiem būtu jāņem piemērs, gribu pieminēt Preiļu policijas komandu, kuriem t/c „Oga” lielākais kliņģieris par uzvaru nominācijā – kuplāk pārstāvētais iestādes vai uzņēmuma darba kolektīvs.

Noslēgumā gribu pateikties Viduslatgales Profesionālās vidusskolas IPĪV „Preiļi” darbiniekiem, kuri pielika roku, lai katrs dalībnieks finišā varētu veldzēties ar tēju un spēcināties ar auzu pārslu putru, Ceļu policijai par drošību sacensību laikā, tiesnešiem par apzinīgi veikto darbu, jau minētajiem t/c „Oga”, Jānim Ziediņam par apskaņošanu, kā arī visiem, kuri bija kopā, lai šī saulainā diena kļūtu par velo svētkiem mūsu pilsētā. Gribās cerēt, ka tie, kuriem tas bija kaut kas jauns – „āķis būs lūpā” un mēs vēl tiksimies ne vienā vēl velomaratonā! 

Detalizētāk ar rezultātiem var iepazīties šeit:

*) pa vecumu grupām (PDF) 

*) pa distancēm (PDF) 

Leonīds Valdonis – sacensību galvenais tiesnesis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.