Preiļu novadā aizvadīta Lielā Talka

02.05.2013.

Lai arī laika apstākļi nelutināja un ik pa laikam lija, sestdien, 27. aprīlī Preiļu pilsētā un novada pagastos, tāpat kā visā Latvijā, notika Lielā Talka.

Preiļu novadā visa pagājušā nedēļa aizvadīta Lielās Talkas zīmē – jau iepriekš talkoja novada skolas, daudzu pašvaldības iestāžu, uzņēmumu, organizāciju kolektīvi sakopa sev piegulošās teritorijas un tuvējo apkārtni. Aizkalnes, Preiļu, Pelēču un Saunas pagastu centros tika sakoptas sabiedriskās teritorijas.

Sestdien Preiļu pilsētā visiem kopīgā talkošana notika Preiļu pilsētas parkā. Spītējot lietum, talcinieki čakli grāba lapas, tīrīja palu sanesumus pie tiltiņiem parkā, ar laivām vāca atkritumus parka dīķos.

Šogad talcinieku pulkā nāca Preiļu jaunieši, kas darbojas PAKAC (Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centra) paspārnē un arī jaunsargi. Kā ik gadus, Lielajā Talkā piedalījās organizācijas, iestādes, uzņēmumi. Sevišķi prieks par vairākiem uzņēmējiem, kuri pirmo reizi ar saviem kolektīviem šogad piedalījās talkā.

Lapu un atkritumu maisu savākšanā un transportēšanā no talkas vietām visā novadā bija iesaistīti SIA „Preiļu saimnieks” Komunālās nodaļas darbinieki. Lielajā Talkā visā novadā tika piepildīti 2250 talkas atkritumu maisi, to kopējais svars – nepilnas 12 tonnas. Visi savāktie maisi nogādāti Demenes atkritumu poligonā.

Paldies visiem iedzīvotājiem, kuri līdzdarbojas novada sakopšanā! 

Inese Šņepste,
SIA „Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 02.05.2013.