Aizvadītas Latgales reģiona sacensības pavasara krosā

26.04.2013.

26.aprīlī uz Latgales reģiona sacensībām pavasara krosā pulcējās Rēzeknes un Daugavpils pilsētu, Kārsavas, Preiļu, Daugavpils un Vārkavas novadu skolas uzvarētāji savos novados. Mainīgajā pavasara periodā laika bijis pamaz, lai pienācīgi sagatavotos sacensībām, bet tas nebija šķērslis tam, lai cīņas Preiļu parkā izvērstos gana spraigas.

Pirmās trasē 500 m distancē devās 2001.gados dzimušās un jaunākas meitenes. Pirmajā un trešajā vietās mājinieces – Preiļu 1.pamatskolas meitenes – Rasma Saulīte un Egija Žihare, pa vidu ļaujot „iespraukties” vārkavietei Valijai Vanagai. Zēniem tajā pašā distancē sīvā cīņā pārāks izrādījās kārsavietis Artjoms Gavrilovs, kurš pārspēja rēzeknieti Reini Strankaļi. Trešajā vietā – vārkavietis Edgars Nikiforovs. Komandu cīņā uzvarētāju kauss šajā grupā mājniekiem – Preiļu 1.pamatskolas jaunajiem skrējējiem, kuri sīvā cīņā pieveica Rēzeknes 1.vidusskolu, bet trešajā pozīcijā – Vārkavas vidusskola.

1999.-2000.gados dzimušie gan zēni, gan meitenes veica 1000 m garas distances. Meitenēm uzvaras laurus plūca Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas audzēkne Zigrīda Lukaševiča, tālākajās godalgotajās vietās – Naujenes psk. audzēkne Gundega Tukiša un mājiniece Ilva Valdone. Zēniem dubultuzvara mājniekiem – Vairim Kublickim un Raineram Trubačam. Trešais – Vilmārs Settarovs no Daugavpils 12.vidusskolas. Komandu cīņā atkal uzvara Preiļu 1.pamatskolai. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena – Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija, bet trešā vieta – Naujenes pamatskolai.

1997.- 1998.gados dzimušo meiteņu grupā pārliecinoša uzvara Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēknei Annai Svetlovai. Mājniecei Kristai Šķēpai otrā vieta, bet trešajā vietā vārkaviete Agate Tarasova. Zēniem spraigā spēkošanās 2000 m finišā starp naujenieti Artūru Greidānu un rēzeknieti Valdi Seņkānu noslēdzās par labu pirmajam. Lauris Gavars no Vārkavas ierindojās 3.vietā. Uzvarētāju kauss savu mājvietu atradis Rēzeknes 1.vidusskolā. Tālākajās vietās Vārkavas vidusskola un Preiļu 1.pamatskola.

Viskuplākais skrējēju pulks pulcināja vidusskolas vecuma jauniešus, kur interesantu sacensību varēja vērot gan jaunietēm, gan puišiem. Šoreiz uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājiniece Laura Vaivode, palaižot sev priekšā vienu no valsts labākajām sprinterēm – rēzeknieti Guntu Latiševu- Čudari, bet par čempioni tika kronēta viena no Latvijas vadošajām vidusdistančniecēm – daugavpiliete Valērija Linkeviča. Puišiem 1994.-96.g.dz. tikai pirmajā kilometrā nebija skaidrības par uzvarētāju 2000 m skrējienā, jo Edgars Stepiņa izrāviens distances vidū atnesa viņam uzvaru. Otrajā pozīcijā neapdraudēts jutās  mājnieks Austris Bogdanovs, bet līdz trešajai vietai aizcīnījās kārsavietis Arvils Barkāns. Jauniešu spēkošanās noslēdzās ar Rēzeknes Valsts ģimnāzijas uzvaru. Otrajā vietā – Preiļu Valsts ģimnāzija, bet trešie – Kārsavas vidusskola.

Lai jaunajiem censoņiem pietiek spēka un izturības sevis apliecināšanā visas sezonas garumā un lai medaļu pūrs ceļo mājup arī no Latvijas skolu pavasara krosa!

Leonīds Valdonis – sacensību galvenais tiesnesis

 

Pēdējās izmaiņas: 26.04.2013.