Dienas centra apmeklētāju radīto darbu izstāde Preiļu galvenajā bibliotēkā

19.04.2013.

Laikā, kad zemi vēl klāja bieza sniega sega, kā pirmie košie pavasara ziedi Preiļu galvenās bibliotēkas telpās uzplauka no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem finansētā Projekta Nr. Nr.1DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/077 „Dienas centra pakalpojumu pilnveidošana Preiļu novadā” Dienas centra apmeklētāju radīto darbu izstāde, kas ieguvusi nosaukumu „Fantāzijas varoņdarbs”. Darbi tapuši laikā kopš aizvadītā gada maija, un košu krāsu bagātībā aplūkojami kā austie lupatu grīdceliņi, galda sedziņas un sienas dekori un dažādi izstrādājumi no koka, tā arī interjera un sadzīves priekšmeti, kuri, pēc dažādu formu un virsmu dekorēšanas paņēmienu pielietošanas, ieguvuši pavisam citu izskatu.

Vēlmi savās telpās redzēt šo košo darbu izstādi vēl aizvadītā gada septembrī izteica bibliotēkas speciālistes Ilona Skorodihina un Benita Ivdre, kuras bija ieradušās uz Sociālā dienesta telpās aplūkojamo rudens ziedu izstādi un pamanīja, ka ziedi izvietoti neparastu formu traukos – dekupētās pudelēs, burciņās, bundžiņās un citviet, kas atšķīrās no tradicionāli ziedu izstādēs redzamajām vāzēm. Tā jau tolaik tika nolemts nākošā gada laikā sarīkot arī citu darbu izstādi, tādejādi parādot, ko centra apmeklētāji, kas nebūt nav radošās sfēras pārstāvji, pratuši savām rokām izgatavot. Garās ziemas laikā tapušos darbus aušanas amata prasmes pasniedzēja Veronika Smane un Dienas centra vadītāja Liene Gžibovska, saskaņojot pa krāsu toņiem, izkārtojušas izstādē bibliotēkas telpās.

Aizvadītajā piektdienā, 19. aprīlī, ikviens interesents bija laipni aicināts uz simbolisku izstādes atklāšanu, kad klātienē varēja tikties gan ar projektā iesaistītajiem speciālistiem, gan pašiem darbu autoriem. Dienas centra vadītāja sniedza ieskatu, kādi materiāli izmantoti un kādi dekorēšanas paņēmieni laika gaitā tikuši apgūti. Lai arī gandrīz ikviens apmeklētājs sākotnēji ar piesardzību pievērsies radošajām nodarbēm, apgalvojot, ka viņam jau nekas nesanāks un ar viņu būs grūti strādāt, Dienas centra vadītāja pratusi iedvesmot ikvienu radošajām izpausmēm. Arī klātesošie darbu autori atzina, ka sākums bijis grūts, šķitis, ka viss krīt no rokām ārā, bet pamazām prasmes pilnveidojušās, un gala rezultāts nu aplūkojams izstādē. Vairāki apmeklētāji jau paguvuši izteikt savu patīkamo pārdzīvojumu redzētajam, labus vārdus un vēlējumus ierakstot atsauksmju grāmatā.

Lai arī pārējie izstādes apmeklētāj gūtu priekšstatu, ka pagatavot ko skaistu paša spēkiem nav nemaz tik grūti, L.Gžibovska aicināja piedalīties radošajās darbnīcās, pagatavojot fotorāmi no būvniecībā izmantojamām putām un krāsainā sāls sabērumus, kas aizrāva pat pašus jaunākos izstādes apmeklētājus.

Izstāde aplūkojama līdz 3. maijam.

Informāciju sagatavoja
Projekta vadītāja,
Preiļu novada Sociālā dienesta
vadītājas vietniece
Anita Gāga

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.