Aprīlī sāksies ikgadējās CSDD sacensības jaunajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums”

11.04.2013.

Šā gada 18.aprīlī, ar pirmajiem mačiem Dobeles pilsētas stadionā, sāksies ikgadējā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) konkursa jaunajiem velosipēdistiem – 4.-6.klašu skolēniem „Jauno satiksmes dalībnieku forums” novadu un republikas pilsētu sacensības.

Pirmās kārtas jeb novadu un republikas pilsētu sacensības, kopskaitā – 32 mači, visā Latvijā plānotas līdz pat 24.maijam. Ar visu sacensību norises laikiem un vietām iespējams iepazīsties šeit: http://ej.uz/p2ja.

Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD rīko jau kopš 1993.gada. Ik gadu tajās piedalās vairāki tūkstoši skolēnu, kas ir nozīmīgs īpatsvars no 4.-6.klašu vecuma grupas bērniem.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šīs sezonas konkursa nolikums izstrādāts sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Tādējādi tiek sekmēta sacensību uzdevumu sasaiste ar izglītības saturā iekļautajiem jautājumiem. Turklāt sacensību gaitā veicamie uzdevumi ir veidoti tā, lai jaunajiem velosipēdistiem vajadzētu pielietot ne tikai teorētiskās zināšanas par velo braukšanu un ceļu satiksmi kopumā, bet arī atbilstoši pielietot praktiskās braukšanas iemaņas. Piemēram, šķēršļu apbraukšana, braukšana pa / uz / no ietves, strauja bremzēšana, braukšana un bremzēšana ierobežotā laukumā, braukšana pa nelīdzenu virsmu un citi.

Būtiski uzsvērt, ka CSDD izveidotā izglītības projektu sistēma aptver ne tikai pēc iespējas plašu jauno satiksmes dalībnieku loku, bet arī, piemēram, „Jauno satiksmes dalībnieku foruma” uzvarētājiem nodrošina iespējas katru gadu piedalīties starptautiskās sacensībās. Latvijas jauno satiksmes dalībnieku komandas ar nozīmīgiem panākumiem startē Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās. Piemēram, 2009.gadā Somijā iegūta 1.vieta, 2000.gadā Vācijā – 2.vieta, 1999.gadā Latvijā, 2002.gadā Šveicē, 2007.gadā Spānijā un 2010.gadā Maķedonijā iegūta 3.vieta, 2011. gadā Francijā – 5.vieta, bet pērn – 2012.gadā, ļoti sarežģītā trasē Polijā izcīnīta godpilnā 3.vieta.

Lai pieteiktos sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmajai kārtai, jāaizpilda sacensību nolikuma (http://ej.uz/dxw4) 6.pielikumā esošais iesniegums un jānosūta uz nolikuma 3.pielikumā norādīto attiecīgo CSDD nodaļu (pa pastu vai uz e-pastu; ne vēlāk kā divas dienas pirms sacensībām). Savukārt sacensību vērtēšanas nolikums atrodams šeit: http://ej.uz/pawn.

Interesanti, ka šogad sacensībām ir jauns logo, kas saistās gan ar velobraukšanu, gan ar jau ierasto sacensību fināla norises vietu – Rīgas Tehniskās universitātes Sporta un atpūtas bāzi „Ronīši”.

Visi sacensību dalībnieki saņems atbalstītāju sarūpētās dāvanas, uzvarētājus gaida diplomi un vērtīgas balvas. Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensības jau septīto gadu atbalsta “Latvijas Mobilais Telefons”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, LAMB autoklubs nodrošina iespēju labākajiem piedalīties Eiropas sacensībās Melnkalnē savukārt “BTA apdrošināšana” rūpējas par sacensību apdrošināšanu.

Sīkāku informāciju, sacensību nolikumu un grafiku atradīsiet www.csdd.lv sadaļā BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM. Informācijas tālrunis: 67025730 vai 63480572.

 

Pēdējās izmaiņas: 11.04.2013.