19. aprīlī Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pirmo reizi Rēzeknē

19.04.2013.

Jau 18. gadu pēc kārtās Rīgā un citās Latvijas pilsētās norisināsies viens no ievērojamākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē – Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls „No klasikas līdz avangardam”. Šogad Baltijas Baleta festivāls pirmo reizi viesosies arī Rēzeknē.

„Pavasarī jau astoņpadsmito reizi Rīgā un visā Latvijā gaidāmi baleta svētki, kas šo mākslas žanru ik gadu parāda kā daudzveidīgu, spēcīgu, krāšņu, sajūtām un atklājumiem bagātu mākslas žanru. Ceru, ka arī šogad skatītājiem tas būs aizraujošs piedzīvojums,” teic Starptautiskā Baltijas Baleta festivāla direktore Lita Beiris.

Rēzeknes iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja vērot skandināvu horeogrāfa Jo Stromgrena laikmetīgās dejas izrādi „Football”, kas norisināsies 19. aprīlī Rēzeknes Kultūras centrā. Jo Stromgrena izrāde „Football” ataino drosmīgu modernā baleta un futbola saspēli. Tā atspoguļo mākslīgo konfliktu starp sportu un mākslu, kā arī lepnumu un aizbriedumus par strādnieku šķiras sporta veidu un augstākās šķiras dziņu pēc baleta. Izrādē katram tiks piedāvāta iespēja palūkoties uz lietām citādāk, kā arī atbildēt uz jautājumu – vai sports un cīņa par uzvaru var kļūt par mākslu?

Pirmo reizi izrāde tika uzvesta 1997. gadā Bergenā, deju uzvedums izrādīts vairāk nekā 30 pasaules valstīs. „Football” ir vairāku Norvēģijas balvu laureāte. Skandināvijas valstu mūsdienu deju grupām ir augsts mākslinieciskais līmenis, turklāt izrāžu saturs ir intelektuāli bagātīgs un emocionāli piesātināts.

Ārzemju presē par izrādi „Football” raksta: „Izrāžu ir daudz, un tās ir neatvairāmas. Horeogrāfs meistarīgi ar atjautīgām kustībām radījis brīnišķīgu kopainu.” („Le Figaro”, Francija). „Tās ir nekaunīgas, trokšņainas futbola un dejas fiziskās pārpilnības svinības.” („The Times”, Lielbritānija). „Noskaņojuma un novērošanas brīnums.” („Independent”, Lielbritānija).

Jo Stromgrena laikmetīgās dejas izrāde „Football” būs skatāma 19. aprīlī plkst. 19 Rēzeknes Kultūras centrā. Biļetes var iegādāties Rēzeknes Kultūras centra kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Viesizrādi Rēzeknē rīko Latgales vēstniecība GORS sadarbībā ar Starptautisko Baltijas Baleta festivālu.

Par Starptautisko Baltijas Baleta festivālu

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls „No klasikas līdz avangardam” tiek rīkots pēc Latvijas baleta eksprīmas Litas Beires iniciatīvas. Festivāls sniedz iespēju visplašākajām dejas mākslas izpausmēm, ļaujot vienā laikā un telpā atainot atšķirīgus, pārsteidzošus, nereti pat pretrunīgus dejas mākslas priekšnesumus. Festivāls ir vienīgais baleta notikums Latvijā, kas pāris nedēļu garumā skatītājiem piedāvā pasaules klases dejotāju, horeogrāfu, baleta teātru un kompāniju priekšnesumus, apvienojot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo skatījumu. Šogad festivāls norisināsies no 19. aprīļa līdz 1. maijam Rīgā un Latvijas novadu centros – Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Preiļos un arī Rēzeknē.

Vēstis sagatavoja
Aija Eriņa

Latgales vēstniecības GORS (SIA „Austrumlatvijas koncertzāle”)
Mārketinga nodaļas vadītāja
E-pasts: aija.erina@rezekne.lv; mob. tālr.: + 371 29197859

 

Pēdējās izmaiņas: 19.04.2013.