Lieldienas – izbridušas cauri sniega kupenām Salas pamatskolā

02.04.2013.

2. aprīlī Salas pamatskolā tika organizēts Lieldienu pasākums – vecmāmiņu un vectētiņu balle kopienas iedzīvotājiem. Vecvecākus un visus pārējos ciemiņus sagaidīja Lieldienu zaķu pāris, kuri vadīja arī svētku koncertu.

Par katru vecmāmiņu un vectētiņu tika pateikti mīļi, pateicības pilni vārdi, kurus viņiem bija veltījuši mazbērni, rakstot gan esejas, gan dzeju par savām omītēm, babiņām, vecmāmiņām un vectētiņiem. Koncertā klausītāji dzirdēja dzejas rindas, dziesmas, redzēja skečus par sadzīviskām ainiņām iz dzīves, kā arī etīdes no Rūdolfa Blaumaņa lugām. Plašu publikas atsaucību guva deja „Krakovjaks”, kurā kopā ar bērniem dejas ritmos laidās arī vecvecāki.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja klausīties saksofona, vijoles, akordeona, klarnetes spēli jauno mūziķu izpildījumā. Koncertā piedalījās ne tikai skolēni, bet arī sieviešu vokālais ansamblis „Maganeņis”, kurš darbojas Sorosa fonda – Latvija projekta ietvaros.

Ar lielu interesi svētku dalībnieki iepazinās ar dekupāžas pulciņa dalībnieku darbiem, kuri bija izstādīti izstādē. Interasants konkurss bija par to, kurai vecmāmiņai ir vairāk mazbērnu. Lepnas varēja būt tās babiņas, kurām nu jau ir 8, 9, 11 mazbērni, bet vislielākās ovācijas izpelnījās vecmāmiņa ar 16 mazbēniem. Tika sveikta vecmāmiņa, kura nupat sagaidījusi savu sesto mazbērniņu – mazdēlu Lūkasu, kurš piedzima tieši Lielajā piektdienā. Lai aug liels un sagādā prieku gan vecākiem un vecvecākiem!

Pasākuma noslēgumā svētku dalībnieki vienojās kopīgās dziesmās, dejās, atrakcijās.

Kaut arī ārā Latgalē valda dziļa ziema un Lieldienas bija atbridušas pa sniega kupenām, dabā un cilvēku sirdīs jūtams pavasaris. Arī Lieldienu pasākums bija izdevies, jo kopienas iedzīvotāji bija guvuši daudz pozitīvu emociju no kopā būšanas, no pavasarīgajām noskaņām.

Valentīna Madalāne,
projekta direktores vietniece

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.