Preiļu Valsts ģimnāzijas skolēnu apmaiņas projekta brauciens uz Merlet koledžu (Holande)

15.03.2013.

Skolēnu apmaiņas projekts starp Preiļu Valsts ģimnāzijas un Merlet koledžas audzēkņiem (Holande).

2013. gada 15. – 22. marts

Čemodānus sakravājuši, radošajām darbnīcām sagatavojušies un savu valsti prezentēt gatavi 15. martā Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi devās ilgi gaidītajā braucienā uz Holandi. Pirmajās dienās bija ļoti liels uztraukums, visapkārt valdīja spriedze un pat sava veida diskomforts. Tomēr, laikam ejot, pieradām gan pie dzīves viesģimenēs, kas, jāatzīst, izvērtās par fantastisku pieredzi iepazīt gan vietējos ļaudis, ieskaitot viņu paradumus un dzīvesveidu, gan arī ar tik ļoti internacionālo atmosfēru, jo projekta ietvaros bija ieradušies arī dalībnieki no Igaunijas, Basku zemes (Spānija), Francijas un Itālijas. 

Katra diena bija izplānota līdz pēdējai minūtei, aktivitāšu un uzdevumu saraksts bija plašs un prasīja lielu garīgu un fizisku piepūli. Dienas programmu ietvaros bija izbraucieni ar velosipēdiem, kur pieturas punktos mēs nobaudījām Holandes garšīgāko saldējumu, nacionālās pankūkas un daudzus citus vietējos našķus. Jāpiebilst, ka, tikai dodoties izbraucienā ar velosipēdu, iespējams iepazīt patieso Holandi, tā ir iespēja apskatīt skaisto dabu, sajust smaržas, kas virmo gaisā, iepazīt cilvēkus un vienkārši labi pavadīt laiku.
Dienās, kad no viena galapunkta līdz otram mūs šķīra jau vairāki desmiti kilometru, mīļos braucamrīkus metām pie malas, un devāmies uz Neimēgenas pilsētu, kur nodevušies ilgām pastaigām, kāju spērām gan vecpilsētā, kur fantastiski pavadījām laiku ar saviem apmaiņas projekta draugiem, gan tik ļoti krāšņajās `šopinga` ielās. 

Tālo braucienu galamērķis bija arī Amsterdama, kas laikam bija gaidītākais notikums visu dalībnieku vidū. Izgājuši cauri vairākiem muzejiem, izbraukājuši pilsētas kanālus, minuši pilsētas bruģi, šķietami, no viena tās gala līdz otram, izbaudījām šīs pilsētas fantastisko atmosfēru un guvām neaprakstāmu prieku ne tikai par arhitektūras pērlēm ielās, bet arī par jaukajiem cilvēkiem, līdz pilnībā `saburzīti` devāmies mājup. 

Programmas ietvaros bija diena, kad mūsu uzdevums prasīja iepazīstināt Holandiešu jauniešus ar dažādām latviešu tradīcijām un dzīvesveida elementiem, tā nu mēs vairāku stundu garumā nodevāmies dejošanai, spēļu spēlēšanai, dziedāšanai, rotu darināšanai un ziepju vārīšanai, par ko rezultātā bija patiesi liels prieks, jo redzējām, ka mūsu pūles ir tiešām novērtētas un mazie, pametot telpas, izsaka pateicību ar milzīgu smaidu sejās.

Vēl daudz un dikti varētu stāstīt par notikumiem Holandē, par rītiem un vakariem, par ēdieniem un dzērieniem, par dzīvi un cilvēkiem, bet nav vērts rakstīt garos palagus, tas vienkārši IR jāredz! 
Brauciens izvērtās vienreizējs, emocijām bagāts un, galvenais – patiesi vērtīgs! Milzīgu paldies par šo fantastisko iespēju sakām projekta koordinatorei Annai Verzai, kā arī skolotājiem Ilzei Rožinskai un Ivaram Pakeram, kuri uzklausīja mūsu priekus un bēdas visas nedēļas garumā!

Dairis Ābols, Agita Brikule 2.HK

 

Pēdējās izmaiņas: 15.03.2013.