Preiļu hokejisti trīspadsmitās sezonas čempionātā – trešie labākie

24.03.2013.

Hokeja komanda „Preiļi”, jau trīspadsmito gadu pēc kārtas piedaloties atklātajā Daugavpils hokeja čempionātā, šogad ieguvusi trešo vietu, atstājot aiz sevis lielāko pilsētu – Daugavpils, Rēzeknes un Jēkabpils – komandas. Komanda „Preiļi” pastāv jau no 1999. gada, kad tika atklāta Daugavpils sporta halle. Noslēdzoties trīspadsmitajai sportiskajai sezonai, ir pierādīta komandas stabilitāte un meistarība.  

Preiļu hokejistu koordinators Valērijs Haritonovs pastāstīja par šis sezonas čempionātu un par daudz ko citu, kas ir svarīgs katram spēlētājam. Viņš ir gandarīts ne tikai par iegūto rezultātu, bet arī par visu komandas sportistu degsmi, par dzīvesprieku un gandarījumu, ko viņiem ikvienam dod hokejs.

Hokejs ir kontakta un spēka spēle, sportisti ir guvuši arī sasitumus, bet tas ‘pieder pie lietas’, un šīs ziemas sezona ir pagājusi labi, bez nopietnam traumām. Prieks par to, ka arī šogad Preiļu komandā ir saglabāts sportistu ‘kodols’ desmit cilvēku sastāvā. Viņi ir tie paši, kuri iesāka spēlēt 1999. gadā. Preilieši zināja, ka viņi var, un tāpēc pēc beidzamās spēles radās neliela rūgtuma sajūta, ka komandai bija iespējams pakāpties arī uz otrā uzvaras pjedestāla. Kad mūsējiem tika pasniegtas 3. vietas medaļas, bija neliela sāpe, jo līdz otrajam pakāpienam pietrūka tikai vienas uzvaras – čempionāta pēdējā spēlē. Tomēr visi puiši, ieklausoties kāda komandas biedra viedajos vārdos, saprata, ka jāspēj novērtēt to, kas ir izdarīts un sasniegts. Jo, darbojoties no sirds, ir paveikts daudz. Iegūtā 3. vieta ir visas komandas un personīgi katra spēlētāja liels sasniegums, jo, kā izrādās, vidējais komandas sportistu vecums ir 40 gadi, bet joprojām komandā spēlē arī divi dalībnieki, kuriem ir pāri piecdesmit. Liels sasniegums ir tas, ka komanda spēj, balstoties tikai uz katra entuziasmu un sporta mīlestību, regulāri – vienreiz nedēļā – pulcēties uz treniņiem Daugavpils sporta hallē. Jāpiemin arī tas, ka komandai nav trenera, kurš nemitīgi metodiski rūpētos par spēlētāju sportisko iemaņu pilnveidošanu. Preiļu vīri balstās uz tām zināšanām hokeja meistarības apgūšanā, ko kādreiz ir sniedzis treneris Vladimirs Točko. Aktīvā sezona komandai parasti sākas oktobrī, beidzas martā – aprīlī, bet, kā izrādās, ari vasarā notiek treniņi.

Tie, kuri orientējas sporta lietās, zina, ka hokejs ir dārgs sporta veids. Visu spēlētāju vārdā milzīgu pateicību Valērijs Haritonovs saka Preiļu novada domei, jo visus trīspadsmit gadus, kopš pastāv hokeja komanda, pašvaldība ir bijusi lielākais finansiālais atbalstītājs. Algu par spēlēšanu čempionātos preilieši nesaņem, bet Preiļu novada dome jau trīspadsmit gadus iedala līdzekļus dalības apmaksai čempionātos. Izdevumus sastāda sporta halles īre, dušas pakalpojumu apmaksa un tiesnešu darbs. Iepriekšējā sezonā dalības maksai bija nepieciešami 720 lati. Paši hokejisti no personīgajiem līdzekļiem sedz treniņu, ekipējuma izmaksas un ceļa izdevumus.

Lielu paldies preilieši saka vienīgajiem ilggadējiem komandas sponsoriem – a/s „Preiļu siers” un a/s „Latgales piens”. Abi uzņēmumi sponsorē formu iegādi komandai. Pirms pieciem gadiem, kad spēlētāji pirmo reizi laukumā izgāja jaunos tērpos, skats bija iespaidīgs, un skatītāju rindās iestājās klusums. Šajā sezonā notika līdzīgi. Sportistiem tika sponsorēta jaunu formas tērpu iegāde, kas kārtējo reizi izraisīja publikas sajūsmu. Ja ieskatās vērīgāk komandas fotogrāfijā, uz formas tērpa var redzēt attēlotu galveno motīvu – piena upi, kas simbolizē „Preiļu sieru” un formas tērpa mugurpusē – improvizētu kraukli ar siera gabalu knābī.  Pat bez uzraksta „Preiļi” būtu saprotams, ka šī komanda nāk no Preiļiem. Tērpu dizaina idejas autors ir pats Valērijs Haritonovs, bet izstrādē piedalījušies vēl trīs spēlētāji.  

Valērijs Haritonovs uzņēmies komandas koordinatora lomu, jo daudzreiz mainās spēļu grafiki, un visiem jānodod informācija, ir arī citi organizatoriski darbi veicami. Kopā komandā spēlē četrpadsmit hokejisti, desmit no tiem var pieskaitīt pie komandas kodola – tie ir Preiļu ‘puikas’, pārējie spēlētāji nāk no citām pilsētām, bet ar sirdi visi ir Preiļos. Komandas „Preiļi” sastāvā spēlē Igors Derjagins, Dmitrijs Gaļicins, Igors Jefimovs, Aleksandrs Mitrofanovs (Daugavpils), Valērijs Haritonovs, Māris Mainulis, Aldis Adamovičs, Aleksandrs Linkevičs, Ingars Šņepsts, Jānis Brovackis, Vjačeslavs Zaščirinskis (Līvāni), Imants Ručevskis, (Līvāni), Semjons Kondrašovs (Daugavpils) un vārtsargs Oļegs Gedjuns (Daugavpils), kura meistarība, kā parādīja pēdējās hokeja sezonas spēles, ir puse no komandas panākumiem.  

Vislielākie komandas līdzjutēji ir hokejistu ģimenes. Atbildīgos momentos tuvie cilvēki seko līdzi spēlēm un uztur pozitīvu gaisotni. Tomēr pats svarīgākais dzinulis ir tas, ka Preiļiem aug jaunā hokejistu paaudze. Visi interesenti zina preilieša Kristiāna Pelša sportiskos sasniegumus, spēlējot pasaules klases komandās. Viņš ir bijis celmlauzis tam, ka Preiļu zēni iesāka treniņus Daugavpilī. Labā tradīcija turpinās. Seši komandas spēlētāji sestdienās, svētdienās un vēl dažkārt arī nedēļas vidū ved jaunos spēlētājus uz treniņiem Daugavpils sporta hallē. Cītīgi trenējas Mārcis Adamovičs, kurš pagājušajā sezonā spēlēja Latvijas čempionātā U-14 grupā, Ieva Adamoviča, kura piedalījās Latvijas bērnu atklātajā čempionātā  U – 10 grupā, jaunais Preiļu sportists Ivo Haritonovs ir Daugavpils Bērnu jaunatnes sporta skolas U – 10 komandas kapteinis. Uz treniņiem regulāri braukā arī Gints Šņepsts un ar lielu apņēmību hokejam pievērsies Miks Noviks. Šobrīd ir droša sajūta, ka šī sporta veida tradīcijas Preiļos nepaliks novārtā, ka Preiļu vārds hokeja aprindās skanēs arī nākotnē. Tāpēc visi komandas „Preiļi” spēlētāji apliecināja, ka šī gada sezonas – jau četrpadsmitās – starts notiks tādā pašā sastāvā kā līdz šim, apņemoties turpināt iesākto.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.