Jaunie Preiļu skrējēji veiksmīgi startē Rēzeknē

06.04.2013.

Jau otro gadu tiek rīkots Rēzeknes pusmaratons. Pagājušajā gadā tas notika septembrī un nebija iekļauts „Skrien Latvija” pusmaratonu posmos. Šogad (6. aprīlī) ar Rēzeknes pusmaratonu iesākās „Skrien Latvija” septiņu posmu seriāls. Daudzus skriešanas draugus bažīgus darīja ziemīgie un nepastāvīgie laika apstākļi, bet, neskatoties uz to, sacensību diena izdevās saulaina un silta. Uz starta dažādās distancēs stājās vairāk nekā 700 skriet gribētāju no Latvijas malu malām. Viskuplākais skrējēju pulks – gandrīz 300 dalībnieki – devās pusmaratona distancē.

Sacensību tuvumu izmantoja arī Preiļu jaunie vieglatlēti, kā arī skrējēji, kuri skriešanu iecienījuši kā aktīvā dzīvesveida sastāvdaļu. Visi jaunie mūsu censoņi tika godalgotajās vietās savās vecuma grupās. Tautas klases 4,2 km distancē VTC grupā gandrīz piecdesmit savu vienaudžu vidū dubultuzvara mūsējiem – ātrākais Mārcis Adamovičs, bet otrajā vietā – Rainers Trubačs. STA grupā uzvara Annai Svetlovai un 3. Vieta, neskatoties uz traumu, – Ērikai Gribonikai. ST – 1995. gadā un vecāki grupā 2. vieta – Laurai Vaivodei, bet trešā pozīcija – Anastasijai Caicai. Nike 12,6 km distancē 3. vieta VNJ grupā – Austrim Bogdanovam. V40 grupā līdz 5. vietai aizcīnījās vēl nesen slēpes vadzī kārušais šo rindu autors. Diviem mūsu censoņiem pa spēkam bija pusmaratona distance. Ja Ivaram Grandānam (V40 grupa) tas bija pirmais un tātad pirmrekords, kas būs kā motivācija uzlabot sniegumu sezonas gaitā, tad Sandai Želvei tā jau ir ierasta lieta un bija laba iespēja pārbaudīt sevi, gatavojoties Nordea Rīgas maratonam. Arī Dignai Prodniecei starts Tautas klasē, jācer, kalpos kā tramplīns vēl nopietnākām distancēm.

Gan paši skrējēji, gan viņu draugi rezultātus un lielisko foto galeriju var aplūkot www.sportlat.lv . Paldies mūsu skrējēju saimes vārdā visiem Rēzeknes pusmaratona organizatoriem par lieliski pavadīto dienu Latgales sirdī, kuri, spītējot laika apstākļiem, radīja šos skriešanas svētkus. Uz tikšanos 13. aprīlī Preiļu „Cīruļputenī – 2013” !

Leonīds Valdonis,
sporta pasākumu organizators

 

Pēdējās izmaiņas: 06.04.2013.