15. maijā Preiļu KN uzstāsies gvatemaliešu izcelsmes māksliniece Gaby Moreno

15.05.2013.

Latvijā uzstāsies gvatemaliešu izcelsmes māksliniece Gaby Moreno.

Koncerts Preiļu Kultūras namā – 15. maijā plkst. 19.00

Ieeja – Ls 5.00, Ls 6.00, Ls 7.00. 


2013. gada maijā Latvijā pirmo reizi koncertēs dziedātāja Gaby Moreno, kas ieskandinās šīs vasaras festivālu LIVE FEST 2013 un iezīmēs vienu no festivāla nākotnes filozofiskajām līnijām – jauno talantu atklāšana. Gaby Moreno ir pasaulē atzīta dziesmu autore un dziedātāja, kuraas mūzikai raksturīgs džeza, blūza, un bossa – nova skanējums, un viegls akustsisks pavadījums.

Latvijā Gaby Moreno sniegs vairākus koncertus – 14. maijā Kultūras centrā “Berģi”, 15. maijā Preiļu Kultūras centrā, savukārt 16. Maijā māksliniece būs satiekama Kalnciema Kvartālā Rīgā. 

Losandželosā dzīvojošā samtainās balss īpašniece, īstajā vārdā Maria Gabriela Moreno Bonilla savus skaņdarbus izpilda gan angļu, gan spāņu valodā, un ir iekarojusi klausītāju sirdis visā Latīņamerikā. Gados jaunā dziedātāja paguvusi izdot jau četrus albumus un pēdējo gadu laikā vairākkārt viesojusies Eiropā.

Vairāki mūzikas kritiķi Gaby Moreno atzinuši par pēdējās desmitgades spilgtāko debiju, viņa arī saņēmusi balvu kā labākā indie – latino māksliniece 2010. gadā (American Latino Awrads), nominēta Emmy balvai par tituldziesmu seriālam  „Parks and Recreation”, kā arī ieguvusi vairākas balvas starptautiskos konkursos.

Ar mūziku Gaby nodarojas jau no agras bērnības –  piecu gadu vecumā meitene dungojusi liriskas dziesmiņas no bērnu pasakām un spāņu sarsuelas, drīz pēc tam viņa iemācījusies spēlēt saksofonu un ģitāru, un tieši ģitāra ir kļuvusi par mākslinieces iedvesmas avotu.

Nopietni mūzikai meitene pievērsusies 13 gadu vecumā, kad naksnīgā pastaigā pa Time Square Ņujorkā viņa izdzirdējusi afroamerikāņu izcelsmes dziedātāju, kuras skanējums viņu pilnībā apbūris. Uzreiz tuvākajā mūzikas veikalā Gaby iegādājusies vairākus blūza ierakstus, un šī mūzika kļuvusi par viņas sidij vistuvāko. Pirmā dziesma, ko Gaby noklausījusies bijusi Koko Taylor “Wang Dang Doodle”, kas vēl joprojām ir viens no mākslinieces iecienītākajiem skaņdarbiem.

Biļetes uz dziedātājas Gaby Moreno koncertiem Preiļos un Berģos, kā arī uz festivālu LIVE FEST 2013, kas 30. Jūnijā norisināsies Dzintaru koncertzālē, nopērkamas www.bilesuparadize.lv un Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Video:
Gaby Moreno – No Estoy Tan Mal http://www.youtube.com/watch?v=Wy6V5UPpXVI&feature=player_embedded
Resursi internetā:
http://www.gaby-moreno.com
http://www.livefest.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.