DABAS DRAUGI INFORMĒ, ka „Tīrības dienas” pagarina akcijas laiku līdz maija beigām

03.04.2013.

Akcija „Tīrības dienas”, kas norisinās jau astoto reizi, šogad, mainīgo laika apstākļu dēļ, norisināsies divus mēnešus – aprīlī un maijā.

„Katru dienu laika apstākļi mūs pārsteidz nesagatavotus – viena diena ir saulaina, kad liekas, ka viss tūliņ ziedēs un plauks, nākamajā jau bērni pagalmos veļ sniegavīrus, tāpēc nolēmām akcijas laiku pagarināt līdz maija beigām, ļaujot dabai norimt un mums – izcelt tās skaistumu, kad tā būs tam gatava,” atzīst “Tīrības dienu” organizatoru pārstāve Linda Osīte.

„Tīrības dienas” organizatore grib atgādināt, ka talka nebūt nenozīmē tikai lapu sagrābšanu vai atkritumu savākšanu. Linda Osīte atklāj, ka birojs brīvdienās ir organizējis īstu sniega talku, jo arī šādas aktivitātes palīdz Latvijai kļūt tīrākai.

„Kāpēc ir kaut kas ir jāgaida? Sasnigušas gājēju ietves un piebraucamie celiņi, ledus – vai tam nav nepieciešama talka? Uzskatu, ka visbiežāk pie mums tas ir reklamēšanās pasākums, nedomājot par reālām lietām. Sakopšana ir vajadzīga cauru gadu, nevis vienu dienu vai nedēļu gadā,” turpina Linda Osīte.

Jau šobrīd tiek apzinātas Latvijas nesakoptākās vietas, organizējot tīrības komandas uz konkrētajiem punktiem, tās savedot kārtībā.

“Tīrības dienu” ietvaros tiks veltīta labo piemēru – sakoptāko māju, biroju un pagalmu – izcelšanai, tādējādi vēlreiz pierādot, ka mēs varam, ja tikai labi gribam. Tāpat tiks organizēti dažādi konkursi par aktīvāko tīrības inspektoru, čaklāko uzņēmumu – tīrības komandu un labāko padomu, kā ieviest tīrību ikvienā dzīves sfēra.

Ja saredzat savas iespējas atbalstīt Latvijas sakopšanu, esat aicināti sazināties ar “Tīrības dienu” biroju – 26831571. Vairāk informācijas par “Tīrības dienu” aktivitātēm skatiet akcijas mājas lapā.

Ar sveicienu – DABAS DRAUGU CENTRS

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.