Aicina pieteikties reģistrācijai „Pieslēdzies, Latvija!” 2013. gada bezmaksas datorapmācībām

02.04.2013.

Lattelecom projekts „Pieslēdzies, Latvija!” piedāvā bezmaksas datorapmācības cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem, sniedzot teorētiskas un praktiskas iemaņas darbam ar datoru.

Pieteikšanās

No 18.marta līdz pat oktobrim ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma var pieteikties bezmaksas datorapmācībām, kas no maija līdz novembrim norisināsies visā Latvijā, zvanot uz bezmaksas tālruni 80000822 (darba dienās, no plkst.08:00 līdz 17:00), kā arī pašiem vai ar kāda datorpratēja palīdzību aizpildot pieteikumu www.piesledzieslatvija.lv. Arī skolotāji aicināti pieteikties, zvanot uz norādīto kontakttālruni.

Norise

Notiek nelielās grupās – līdz 14 cilvēkiem katrā. Katra datorprasmju apmācību līmeņa ilgums ir trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas (45 minūtes katra) ik dienu. Apmācības norisināsies visā Latvijā no maija līdz pat šī gada novembrim, bet precīzu laika grafiku varēs uzzināt pie sava „Pieslēdzies, Latvija!” pasniedzēja.

Tēmas

Seniori var apgūt pirmās iemaņas darbā ar datoru un internetu – sākot no datora ieslēgšanas, līdz pat informācijas meklēšanai internetā, e-pasta lietošanai un komunikācijai internetā ar Skype, u.c. Katrs dalībnieks saņems mācību grāmatu latviešu vai krievu valodā, kurā apkopots gan mācību materiāls, gan virkne vērtīgu ieteikumu un norāžu, kur meklēt palīdzību, kad paša spēkiem nevar tikt galā. 

Vairāk informācijas iniciatīvas „Pieslēdzies, Latvija!” mājaslapā:
http://www.piesledzieslatvija.lv/lv/jaunakas-zinas/10223

 

Dāvinājums sociālās aprūpes centriem

E-prasmju nedēļa ceturto gadu Eiropā aktualizē e-prasmju nozīmi digitālajā laikmetā un karjeras attīstībā, šogad uzrunājot arī seniorus. Arī Lattelecom, līdz ar ilggadējo ieguldījumu vecākās paaudzes datorprasmju veicināšanā, e-prasmju nedēļas laikā īpaši pievēršas tiem, kuriem sociālās atstumtības tēma ir vēl jo vairāk aktuāla – sociālās aprūpes namu iemītniekiem. 

„115 datori ar Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības starpniecību nonāks dažādu iemītnieku ikdienas lietošanā. Turklāt e-prasmju nedēļas laikā piecos centros viesosies skolotājs un palīdzēs senioriem apgūt datorprasmes. Datori, lai gan nav pavisam jauni, ir tehniskā kārtībā ar pamata programmatūru nodrošinājumu, kas centru iemītniekiem ļaus būt sociāli aktīvākiem un tuvākiem informācijas pasaulei,” papildina Lattelecom pārstāvis.

„Jauniegūtie datori sniedz mūsu senioriem iespēju apgūt vēl vienu – digitālo – valodu un darīt viņus laimīgākus,” dāvinājuma nozīmi skaidro Alvars Šteinbergs, Latvijas Pašvaldību sociālās aprūpes institūciju apvienības priekšsēdētājs. „Jebkura jauna lieta pirmajā brīdī var šķist kā problēma, bet tikai ar pozitīvu piemēru tas var virzīties uz priekšu. Šī paaudze tehnoloģiju ziņā ir apdalīta, bet tagad arī viņiem ir iespēja. Paldies projektam par to!” uzsvēra Ainārs Judeiks, SAC Mežciems direktors.

Savukārt Svetlana Savicka, Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas vietniece iedvesmoja seniorus, sakot: „Nebaidieties no jauno tehnoloģiju izmantošanas. Tās palīdz dzīvot, atklāt jaunu pasauli un, lai jaunā digitālā pasaule jūs priecē. Laimi un veselību!” Arī Lattelecom Valsts un pašvaldību nozares direktors Jānis Kirilka pasniedzot dāvinājumu pauda īpašu atzinību senioriem: „Visu cieņu jums, seniori, kas 60, 70 un pat 90 gadu vecumā ir gatavi mācīties un pārvarēt digitālo plaisu.”

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.