Veiksmīgs starts konkursā „STIKS 4”

26.03.2013.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centrs

Sestdien, 2013.gada 23.martā Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes festivāla laikā norisinājās Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu pašpārvaldes un RTU Studentu parlamenta rīkotās ikgadējās Spageti tiltu konstruēšanas sacensības „STIKS 4”, kas šogad pulcēja kā pieredzējušus, tā jaunus un apņēmīgus dalībniekus.

Konkursa uzdevums – izgatavot pēc iespējas izturīgāku tiltu no spageti makaroniem un līmes. Gandrīz visi dalībnieki bija cītīgi gatavojušies jau mājās – pētījuši rasējumus, apsprieduši tehniskās detaļas, zīmējuši skices, veidojuši šablonus. Katrai komandai bija savi paņēmieni, kā panākt, lai tilts izturētu maksimālo slodzi.

Sacensības kopā pulcēja 61 dalībnieku 21 komandas sastāvā. Studenti un skolēni mērojās spēkiem būvējot tiltus 6 stundu periodā, kā arī studenti sacentās ar mājās gatavotiem lielajiem tiltiem. Noslēgumā notika tiltu tehniskā pārbaude un objektīvā vērtēšana – tilta izturības pārbaude. Šogad tika lauzts pērn uzstādītais Latvijas rekords RECCS sacensībās (414kg – komanda Foodbridge), un uzstādīts jauns rekords – 484,44kg (studentu komanda RAM)

Kategorijā „Skolēnu komanda” sacentās divas Preiļu novada bērnu un jauniešu centra audzēkņu un vēl divas rīdzinieku (vidusskolēnu vecumā) komandas. Mūsu komandu būvētie tiltu maketi sanāca labi – komandas „Latgales tilti” – Eduards Ancāns (9.kl.), Meinards Ancāns (6.kl.),, Vitālijs Pavlovs (6.kl.) – darbs izturēja 75,72 kg slodzi, kas ir konkurētspējīgs rezultāts arī studentu komandu vidū un atnesa komandai pirmo vietu. Komanda „SOL” – Rasma Ormane (6.kl.), Dairis Lebedevičs (6.kl.), Ieva Sparāne (6.kl.) – debitēja ar 21,42 kg, kas iesākumam ir labs un perspektīvs rādītājs, rezultātā – otrā vieta. Salīdzināšanai – 3.vietas ieguvēju būvētais tilts izturēja tikai 7,44 kg, ceturtās – 1,5 kg smagu slodzi.

Komandas „Latgales tilti” un „SOL” dalībniekus sacensībām iedvesmoja un sagatavoja Preiļu novada bērnu un jauniešu centra izglītības metodiķis, pulciņa „Loģiskās rotaļlietas” skolotājs Guntars Ormanis.


Zēni būvē tiltu.


Komanda „Latgales tilti”: no kreisās Eduards Ancāns, Meinards Ancāns, Vitālijs Pavlovs. Priekšplānā komandas līdzjutējs Daniels Ancāns.

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra
direktore Aija Caune
29221574
aija.caune@preili.lv

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.