Ko darīt „Zemes stundas” laikā?

23.03.2013.

„Zemes stunda” ir simboliska akcija, un tās mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas garumā. Taču no sirds ceram, ka šī stunda var likt aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu, videi draudzīgāku dzīvi ikdienā. Svini Zemes stundu pats, kopā ar ģimeni vai draugiem, piebiedrojies kādā no Zemes stundas pasākumiem! Esi „Zemes stundas” dalībnieks un nodzēs apgaismojumu, lai arī kur pasaulē atrastos!

„Zemes stunda” notiks šo sestdien – 23.martā no plkst.20.30 līdz 21.30.

Uzņēmumi un iestādes, kas informējuši par dalību „Zemes stundā”: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Nacionālā Opera, AS „Swedbank”, Samsung, AS „UniCredit Bank”, Nordea Banka, A/S Aldaris, Latvijas Dzelzceļš, LVRTC – TV tornis, Viesnīcu tīkls „Radisson Blu”, Danske Bank, Pasaules mūzikas krogs „Bubamara”, Teātra Bārs, Restorāns „Raw Garden”, AAS „BALTA”, Kultūras kafejnīca „TAKA”, LU Bioloģijas fakultāte, Kafejnīca “Mierā”, Dad Cafe, Kaņepes Kultūras centrs un Rīgas Tehniskā universitāte.

Savu dalību „Zeme stundā” apstiprinājušas pilsētas un novadi: Rīga, Valmiera, Jelgava, Tukums, Jūrmala, Rēzekne, Cēsis, Kuldīga, Valka, Talsi, Limbaži, Bauska, Ogre, Balvu novads, Rundāles novads, Līgatnes novads, Vārkavas novads, Ādažu novads, Saulkrastu novads, Baltinavas novads, Jēkabpils novads, Bērzkalnu pagasts, Carnikavas novads un Kocēnu novads.

Paldies atbalstītājiem: „MTG”, radio „STAR FM”, portāliem „TVNET.lv” un „draugiem.lv”, laikrakstam „Diena”, kā arī uzņēmumiem „Leo Burnett”, „Syndicate”, „CopyPro”, „Antalis”, „Outloud”, „Radisson Blu”, „Kaņepes Kultūras centram”, Rīgas domei un Pasaules Dabas Fonda brīvprātīgo komandai.

Seko „Zemes stundas” jaunumiem sociālajos tīklos www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī jaunumiem Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv

Edijs Jumburgs

Pasaules Dabas Fonds

Tel. +371 29449909

info@pdf.lv

 

 

Zemes stundai veltīti pasākumi gan Rīgā, gan novados.

 

Rīgā

 • Kaņepes Kultūras centrs, Skolas iela 15

            Programmā: apmeklētāji tiks cienāti ar īpašu zupu, kura gatavota no ekoloģiskiem produktiem uz ugunskura profesionāla pavāra pavadībā. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja baudīt akustisko koncertu, kā arī noskatīties vairākas filmas par dabu. Ikviens varēs izmērīt savu ietekmi uz vidi, izmantojot Pasaules Dabas Fonda ekoloģiskās pēdas kalkulatoru.

 

 • RTU galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1

            “Teika par jūru”, kuru izpilda RTU Rīgas Biznesa skolas jauktais koris. Dziedāsim par piecām stihijā, kas skar cilvēkus – ūdeni, vēju, zemi, sauli un pārpasaulīgo. Koncerta sākums plkst 20.30. No 19:30 sveču darbnīca un iespēja vērot skaņas vibrācijas aizraujošā liesmu dejā.

 • Krogs Bubamara, Audēju iela 8

            Pasaules mūzikas krogs Bubamara piedāvā Zemes stundas laikā izbaudīt Māras Kalniņas akustisko koncertu sveču gaismā. Koncerta sākums plkst 20.30.

 • Teātra Bārs, Lāčplēša ielā 26

            Teātra Bāra apmeklētājiem Zemes stundas laikā būs iespēja baudīt dzērienus un vakariņas sveču gaismā, klausoties DJ Kristapa Krolla atskaņoto mūziku. DJ Kristaps Krolls atskaņošanai izmantos patafonus – plašu atskaņotājus, kuriem nav nepieciešama elektrība.

 • Restorāns Raw Garden, Skolas iela 12

            Restorāns Raw Garden aicina Zemes stundas laikā izbaudīt vakariņas sveču gaismā, dzīvās ģitārmūzikas pavadījumā (spēlēs Mikus Straume). Zemes stundas ietvaros tiks sagatavota arī īpaša ēdienkarte!

 • Kafejnīca Mierā, Miera iela 9

            Kafejnīca “Mierā” Zemes stundā rīkos aizraujošu spēļu & fondjū vakaru sveču gaismā. Papildus noskaņai apmeklētaji varēs priecāties par Ginta Smukā muzikālo priekšnesumu.

 • Dad Cafe, Miera ielā 17

            Kafejnīca Dad Cafe piedavā Zemes stundu pavadīt klausoties akordeonistes Lienes Dravnieces un flautistes Ievas Supjevas muzikālajā sniegumā.


 

 • Kafejnīca Taka, Miera ielā 10

            Kultūras kafejnīcā TAKA tiks organizēts dokumentālās filmas HOME seanss sveču gaismā, kura laikā skatītāji tiks cienāti ar bioloģiski audzētām tējām.

 • Laika, Šķūņu ielā 8/Mazā monētu iela 2

            23. martā, no plkst. 19:00, Šķūņu ielā 8/Maza Monētu iela 2, otrajā stāvā, LAIKA organizē mājīgu kopā būšanu sveču gaismā, skatoties filmu “HOME” un baudot siltu tēju. Pēc filmas paredzēts stāsts par integrālo pieeju apkārtējās vides aizsardzībā, kurš apvieno sevī pavisam dažādu cilvēku atteiksmi pret dabu.

 • Restorāns DĀRZS, Skārņu iela 9
 • Madara Cosmetics
Šo sestdien, 23/03 Restorānā DĀRZS tiks atzīmēta Zemes stunda. Kā vienmēr DĀRZĀ tie būs svētki un šajā vakarā sveču gaismā muzicēs Mārtiņš Balodis ar Pop rock country blues un klasiskām balādēm katra gaumei.
Sestdien, 23.martā plkst. 20:30 MADARA aicina izlsēgt gaismu un doties ārā no mājām, lai kopā ar citiem atzīmētu Zemes stundu.

Arī MADARA zīmola veikalos Zemes stundas laikā būs samazināts kopējais apgaismojums, taču tie būs atvērti apmeklētājiem un aicina, izmantot naksnīgās pastaigas brīdi un atnest kosmētikas tukšās taras iepakojumus, ja iekrājušies. Katram viesim, kas ienāks MADARA veikalos šīs stundas laikā – dāvaniņa par satikšanos un kopā būšanu.

Citur Latvijā

 • Dobele

            Dobeles Jauniešu dome organizē Zemes stundu sveču gaismā Dobeles vēsturiskajā tirgus laukumā, laikā no 20:30 līdz 21:30.

 • Līvbērze

            Līvbērzes estrādē 23.martā plkst. 20:30 – svētku ugunskurs, rotaļas, dziesmas, desu cepšana, silta tēja un patīkama kopā būšana. Zemes stundas logo veidošana.


 

 • Valmiera

            Valmieras Jauniešu dome noteiktajā laikā gan izslēgs elektrību, gan arī Zemes stundai par godu mākslas galerijā „Laipa”, Stacijas ielā 37 no pulksten 20:00 rīkos akustisko koncertu. Savukārt, picērijā – traktierī „Liepziedi un Rozmarīns” Valmieras vecpilsētā būs iespēja baudīt uz dzīvas uguns gatavotu maltīti sveču gaismā.

 • Baltinava

            Baltinavas novada dome piedalīsies akcijā “Zemes stunda” 2013! Zemes stundas laikā kultūras namā tiks rīkots pasākums svecīšu gaismā, kā arī konkurss skolēniem, kas pārbaudīs to zināšanas par vidi saistītām tēmām, kā arī ļaus uzzināt daudz ko jaunu.

 • Limbaži

            Limbažu novada Jauniešu dome aicina uz pasākumu Limbažu centra parkā, līdzi ņemot draugus, radus, kaimiņus, svecītes un burciņas, lai izgaismotu parku. Sākums 20:30.

 • Rundāle

            Zemes stundai veltīts pasākums „Vairāk kā stunda…” Rundāles novada domes Jaunajā zālē 19:00-21:30. Pasākums sveču gaismā, kurā būs iespējams klausīties I. Ziedoņa un K. Skalbes dzejoļus un pasakas, dabas skaņas un R. Fura klavierspēli. skatīties latviešu multfilmas par dabas tēmu un izveidot kopēju dabas gleznu.

 • Ogre

            Ogres novada Jauniešu dome aicina uz Zemes stundai veltītu pasākumu Ogres pilsētas skvērā, no plkst. 21:30.

 • Cēsis

            Cēsu novada Jauniešu dome aicina pievienoties 23. martā, 20:30, laukumā pie Zvaigznes ABC, lai kopīgi izslēgtu gaismas slēdžus, pārstātu izmantot elektroenerģiju un priecātos par zvaigžņu skaistumu, baudot karstu tēju, mūziku un pašceptu maizi.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.