Dienas centrā ienāk pavasaris

21.03.2013.

Aprīlī aprit gads, kopš Preiļu novada Sociālais dienests īsteno no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem finansēto Projektu Nr. Nr.1DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/077 „Dienas centra pakalpojumu pilnveidošana Preiļu novadā”, un ir patiess prieks par ikvienu apmeklētāju, kurš piedalās projekta aktivitātēs, tādejādi dažādojot savu ikdienu, tiekoties ar līdzīgi domājošiem, kā arī apgūstot jaunas prasmes.

Kā dabā, tā arī cilvēku dzīvēs pamazām ienāk pavasaris. Dienas centra apmeklētāji pavasara vēsmas atspoguļojuši darbos. Valentīndiena tika sagaidīta ar visdažādākajām sirdīm – kokapstrādes darbnīcā izgatavotās koka sirdis jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem dekupēja un greznoja ar savu fotogrāfiju, galarezultātu dāvinot vecākiem. Savukārt no kartona izgrieztās sirdis ieguva dzijas „mētelīti” un tika izvietotas tematiskajā gleznā, kas uz katriem svētkiem top citāda. Priecē, ka ar savām atvasēm līdzdarbojas arī vecāki. Tā, piemēram, gan jauniešiem, gan centra speciālistiem jaunatklājums bija no netradicionāli (ilgstoši uzglabājot ledusskapī) pagatavotas rauga mīklas tapuši pīrāgi. Roka iemēģināta arī picu cepšanā.

Daudz pozitīvu emociju jauniešiem raisījusi nodošanās dēstu audzēšanai, kas laikam gan ir viens no pirmajiem darbiem, ko piemin, runājot par pavasari. Tā nu šobrīd dienas centrā pamazām zaļo lociņi, kuplo paprika, tomāti, fizāļi un dažādas puķes, bet uz Lieldienām īpaši tiek gaidīts zelmenis, kas dabā visticamāk šogad izpaliks sniega daudzuma dēļ. Dienas uzvaru pār nakti stilizēti simbolizē arī papīra tehnikā tapusī saule, kas Lieldienu pasākumā dienas centrā 3. aprīlī priecēs ikvienu apmeklētāju.

Jau minēts, ka aušanas darbnīcā tiek apgūta jauna tehnika – tā saucamais „persietis”, kas top no šatiera tehnikā austas segas, kas, sagriezta strēmelēs, tiek saausta paklājā. Par cik vairums aušanas darbnīcas apmeklētāju savu roku vienkāršāko grīdceliņu aušanā jau bija iemēģinājušas (kāda dalībniece noaudusi pat septiņus darbus), aušanas amata prasmes pasniedzēja Veronika Smane rosināja dāmas pievērsties „persietim”, kas ievērojami atšķiras no ierastajiem grīdceliņiem. Dažādu krāsu pārejas un pūkainā faktūra rada gaisīga mākslas darba efektu, ko grēks būtu kājām mīt. Pasakainas izdevušās arī galda stellēs austās sedziņas. Apmeklētājas atzīst, ka šobrīd liekas par maz arī ar divām lielajām stellēm, jo aušanas process ir patiesi aizraujošs un šobrīd sabiedrībā atgriezies kā moderns vaļas prieks.

Pavasara dziesmas pēc kāda laika pieskandinās kokapstrādes darbnīcā tapušos putnu būrus, kuri ieguvuši arī savu atšķirības zīmi – kādu dekupētu simbolu, kas tos atšķirs no pārējiem pilsētas kokos esošajiem būrīšiem. Turklāt, pēc darbnīcas vadītāja Ulda Čerpakovska ieteikumiem, būrīši tapuši dažādām putnu sugām, piemērojot tos putnu lielumam. Būrīšu izvietošana plānota tuvāko nedēļu laikā, jo sākotnēji šie un vēl daudzi citi dienas centra apmeklētāju radītie darbi ikvienam interesentam aprīļa sākumā būs aplūkojami Preiļu galvenās bibliotēkas telpās.

Informāciju sagatavoja
Projekta vadītāja,
Preiļu novada Sociālā dienesta
vadītājas vietniece
Anita Gāga

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.