2013. gada 23. martā plkst. 20:30 – 21:30 pasaule svinēs Zemes stundu

23.03.2013.

2013. gada 23. martā plkst. 20:30 pasaule svinēs Zemes stundu, kuras laikā ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība, valdība ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā un pievērstu uzmanību vides problēmām un to risināšanas iespējām vai vienkārši padomātu par planētas vides nākotni un savām iespējām to ietekmēt. Zemes stunda ir simbolisks pasākums un tās mērķis nav enerģijas taupīšana vienas stundas laikā. Taču no sirds ceram, ka šī stunda var likt aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu, videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

Zemes stundas ietvaros Preiļos tiks izslēgts dažu objektu apgaismojums pilsētā

Preiļu novada dome, atbalstot Pasaules Dabas Fonda organizēto vispasaules akciju „Zemes stunda”, šī gada 23. martā no plkst. 20:30 uz vienu stundu izslēgs dažu Preiļu pilsētas objektu apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā.

Aicinām novada iedzīvotājus 23. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 iesaistīt Zemes stundā un savās mājās izslēgt apgaismojumu. Tāpat aicinām iedzīvotājus arī ikdienā pievērst lielāku vērību dabas resursu saudzēšanai un efektīvākai izmantošanai.

Kas ir Zemes stunda?

• Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā.

• Zemes stunda ir simbolisks pasākums, kas paredzēts, lai ikvienam pasaules iedzīvotājam dotu iespēju parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.

• Zemes stunda sākotnēji bija lielākais klimata tēmai veltītais pasākums, kāds jebkad noticis. Tās laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei vienojās, izslēdzot apgaismojumu uz vienu stundu, lai pieprasītu izlēmīgu rīcību klimata problēmu risināšanai.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.