Pašvaldību piemēri „zaļākai” ikdienai. 23. martā no plkst. 20.30 līdz 21.30. notiks „Zemes stunda”.

23.03.2013.

Pasaules Dabas Fonds ik gadu rīko „Zemes stundu”, aicinot simboliski nodzēst apgaismojumu uz vienu stundu. Šajā stundā vienojas visa pasaule kopīgai rīcībai, kas norāda uz mūsu kopējo spēku un ietekmi. Mērķis ir vērst cilvēku uzmanību par enerģijas un resursu taupīšanu ilgtermiņā, kā arī videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

Pozitīvie prakses piemēri nav jāmeklē tālu, tie ir te – Latvijā. Vairākās pašvaldībās un pilsētās arī ikdienā ir sastopama ilgtspējīga, dabai draudzīga rīcība.

Valmierā nesen tika rīkota praktiska nodarbība pilsētniekiem par tēmu „atkritumi”. Nodarbības laikā Vidzemes Augstskolas studentu apvienība ne tikai stāstīja par šķirošanu, par izvairīšanos no atkritumu kalniem, bet arī praktiski darbojoties, pielietojot radošumu, nevajadzīgus krāmus pārveidoja īpašos dizaina priekšmetos.

Ir noslēdzies SIA „ZAAO” rīkotais Valmieras skolēnu konkurss „Jauna dzīve tekstila atkritumiem”. Konkursa ietvaros tika radīti jauni, noderīgi tekstila izstrādājumi no iepriekš nolietotiem apģērbiem, aizkariem un citiem tekstila izstrādājumiem. Radītie darbi ir apskatāmi izstādē Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļā.

„Pašvaldība turpinās aktīvi informēt iedzīvotājus un uzņēmējus par videi draudzīgu dzīvesveidu un iespējām līdzdarboties vides aktivitātēs. Savukārt pašvaldības administrācijas ikdienas darbā jau martā tiks ieviesta rokasgrāmata ar ieteikumiem, kā mazināt ietekmi uz vidi un veidot ilgtspējīgu darba vidi,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.

SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” norāda, ka Jūrmalas pilsētas, Tukuma, Jaunpils, Engures, Kandavas, Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu izglītības iestādēs norit makulatūras vākšanas konkurss „Palīdzēsim kokiem!”. Konkursa mērķis ir savākt pēc iespējas lielāku daudzumu makulatūras, lai pēc tam to nodotu otrreizējai pārstrādei.

Pērn Jēkabpilī realizēts projekts par zivju resursu papildināšanu Daugavā. Šogad pavasarī biedrība „Ūdenszīmes” Rubenes pagasta Kaldabruņas ciemā uzsāks divu LVAFA projektu realizāciju – tiks izveidots ārstniecības augu dārzs, savākts un eksponēts herbārijs, iekārtota vides klases teritorija. Norit arī aktīvs darbs pie „Lielās talkas” plānošanas.

Šie ir tikai daži piemēri, kas sastopami Latvijā, bet tādu ir daudz.

Atgādinām, ka „Zemes stunda” notiks šīs nedēļas nogalē – 23.martā no plkst.20.30 līdz 21.30.

Kaņepes Kultūras centrā notiks „Zemes stundai” veltīts pasākums, kas sāksies jau plkst. 18.00. Visa vakara garumā būs dažādas aktivitātes, apmeklētājus cienāsim ar zupu, kas tapusi turpat uz vietas ugunskurā profesionāla pavāra pavadībā. Būs vides filmu demonstrācijas, kā arī akustisks koncerts.

Paldies atbalstītājiem: „MTG”, radio „STAR FM”, portāliem „TVNET.lv” un „draugiem.lv”, laikrakstam „Diena”, kā arī uzņēmumiem „Leo Burnett”, „Syndicate”, „CopyPro”, „Antalis”, „Outloud”, „Radisson Blu”, „Kaņepes Kultūras centram”, Rīgas domei un Pasaules Dabas Fonda brīvprātīgo komandai.

Seko „Zemes stundas” jaunumiem sociālajos tīklos www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī jaunumiem Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv

Arta Mellupe
Pasaules Dabas Fonds
Tel. +371 29449909
info@pdf.lv

 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.