Veiksmi izmēģina zemledus makšķernieki

10.03.2013.

Preiļu novada atklātajā čempionātā zemledus makšķerēšanā 10. martā termometra stabiņš bija krietni noslīdējis zem nulles atzīmes un papildus tam vēl pūta ziemeļaustrumu vējš un ko tas nozīmē zina visi, kas kaut reizi ir sēdējuši uz ezera. Sacensībās startēja deviņu komandu 27 dalībnieki, kuri savu meistarību šogad ir spodrinājuši gan Latgales čempionāta kārtās, gan apkārtējo novadu rīkotajās sacensībās – nejaušu cilvēku šeit nebija.

Četru stundu garumā profesionālākie meistari spēja izkost Pelēču ezera īpatnības. Tie, kuri spēja atrast kopējo valodu ar „topa” zivi – ķīsi, arī plūca uzvaras laurus. Vislabvēlīgākie apstākļi pilnveidoties zivju mānīšanas jomā ir agloniešiem, ko viņi pierādīja arī šoreiz. Individuālajā vērtējumā uzvara Anatolijam Pupicam (komanda „Čopiks”) ar 3,86 mārciņu smagu lomu. Tikai nedaudz aglonietim piekāpās Māris Āriņš – 3,82 no komandas „Spečuki”, aiz sevis trešajā pozīcijā atstājot ciemiņu no tālās Mētrienas Andri Turkinu – 3.54 mārciņas. Komandu vērtējumā pārliecinoši uzvara agloniešiem. Komandā „Čopiks” startēja jau iepriekš minētais Anatolijs, kā arī Dainis Ceriņš un Dzintars Matisāns, kuriem attiecīgi 4.vieta un dalīta 5.-6.vieta individuālajā vērtējumā. Otrajā vietā komanda „Āķis”, kuras sastāvā startēja Kazimirs Anspaks, Viktors Piļščikovs un Andris Kukors – tikai par vienu punktu apsteidzot trešās vietas ieguvējus „Spečukus” – Māri Āriņu, Aldi Kalvānu un Aināru Kalvānu. Speciālbalva arī lielākās zivs piemānītājam Anatolijam Pupicam – viņam bonus asaris, kas iespējams atnesa uzvaru individuālajā vērtējumā, vilka uz 330 gramiem. Speciālbalva veiksmīgākajai makšķerniecei – Jeļenai Strogovai no Mētrienas.

Ziema savas pozīcijas vēl negrasās atdod, tātad sporta makšķernieki atradīs iespējas pamačoties ar sev līdzīgi domājošajiem, bet tie, kuriem patīk mierīga pamakšķerēšana vēl ilgi nerros savus tuviniekus uz pavasara ledus. Paldies visiem dalībniekiem un ne asakas!

Rezultāti (mārciņās) šeit (PDF)  

Leonīds Valdonis,
sacensību galvenais tiesnesis

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.