Ērikai Gribonikai `Ēnu diena` kopā ar valsts prezidentu

13.02.2013.

2013. gada 13. februārī Latvijā no garā ziemas miega atmodās ēnas. Visas dienas garumā ziņkārīgas un izzināt kāras tās sekoja savam etalonam – kādam, kura vietu jaunie sapņotāji un censoņi plāno ieņemt nākotnē.

Arī es februāra vidū kļuvu par klusu sekotāju. Taču, ņemot vērā  mana ēnojamā aizņemtību, kopā ar 7 citiem Latvijas skolēniem par ēnām tapām divas dienas vēlāk – 15.februārī. Eleganti tērpusies un nelielu satraukumu sirsniņā devos ēnas  gaitās, uzsāku savu dienu kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Dienas gaitā, sajūtot nopietno un atbildības pilno  dvašu, kas plūda no visa,  kas atradās apkārt – sienām, cilvēkiem un drošības sistēmām-, pašai nemanot, mugura iztaisnojās, vieglo smaidu nomainīja ieinteresēta, taču emocijas neatklājoša seja-  es biju pilnībā pielāgojusies videi, kurā atrados.

Darba dienu uzsakām agrā rīta pusē, kad policisti vēl miegainām acīm  ļāva mums sekot prezidentam tiesas namā. Ar aizturētu elpu ne vien klausījos prezidentā, bet arī apbrīnoju Latvijas taisnības pils burvību.

Melngalvju namā, kur šobrīd Rīgas pils rekonstrukcijas dēļ atrodas valsts kanceleja, iepazināmies ar spiegu darba specifiku. Dienas  noslēgumā pārsteidzoši nepiespiestā gaisotnē guvām atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem no mūsu valsts galvas.

15.februāris šajā gadā man paliks atmiņā kā diena, kad stikla siena starp mani un līdz šim šķietami auksto un mānīgo valdību krita. Es iepazinu un izpratu tās darbu, sapratu, cik tas ir aizraujošs, vienmēr mainīgs un nervus kutinošs. Mani pirms tam fascinēja mūsu valsts prezidents kā personība, taču tagad es viņu apbrīnoju gan kā vienkāršu cilvēku, gan kā prezidentu; es priecājos, ka man bija dota iespēja paspiest roku šim patiesi lielajam cilvēkam, un es lepojos, ka tieši viņa rokās ir mūsu valsts.

Saite uz fotogaleriju Latvijas Valsts prezidenta vietnē.

http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=601&type=image&id=2505

Ērika Gribonika,
Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.D kurss

 

Pēdējās izmaiņas: 13.02.2013.