Preiļi – gardēžu galamērķis un siera galvaspilsēta (http://www.baltictravelnews.com)

04.03.2013.

Siers, vīngliemeži, vīns… Tas viss atrodams un nogaršojams Preiļos. Par gardēžu tūrismu un jaunumiem Preiļu pusē informēja Preiļu novada tūrisma informācijas centra vadītāja Irēna Kjarkuža.

“Preiļi kļuvuši par gardēžu galamērķi. Noteikti visi zina, ka Preiļi ir Latvijas siera galvaspilsēta. Novadā piedāvājam gardēžu tūres, iekļaujot siera, vīngliemežu un vīna degustācijas. Zemnieku saimniecībā “Kalni” iespējams redzēt, kā tiek audzētas vīna izejvielas – avenes, upenes un zemenes. Kā arī “Kalnos” vīnu var gan degustēt, gan iegādāties. Drīzumā zemnieku saimniecības vīni tiks pildīti stikla pudelēs, tā piedāvājot vīnu plašākam patērētāju lokam,” informē Preiļu novada tūrisma informācijas centra vadītāja.

“Laulātajiem kāzu dienā lielisks piedzīvojums būs Preiļu Polikarpa Černavska keramikas mājas apmeklējums, jo tur jaunlaulātie kopā ar visiem var izveidot podu par godu lielajam notikumam, kas vēl ilgi paliks par labu atmiņu. Kā arī citi keramikas mājas apmeklētāji var izveidot savu māla podu vai citu priekšmetu, pēc tam podnieks to apdedzinās un nosūtīs katram uz mājām,” tā Irēna Kjarkuža.

Visnotaļ interesants piedāvājums ir Preiļu mācību bišu drava, kas vairāk piemērots ģimenēm ar bērniem. Saimnieks tērpies bišu kostīmā, stāsta par bišu dzīvi un medus tapšanas procesu.

Pagājušajā gada vasarā Preiļos tika atvērta viesu māja “Magones”, kur magoņu tematika ir it visā – gleznās, traukos, paklājos, gultasveļā… Preiļu novada tūrisma informācijas centra vadītāja lepojas, ka 2013. gada vasarā Preiļos tiks pabeigta pilsētas pludmales labiekārtošana. Pludmalē tiks uzstādīts “beach” volejbola laukums, glābēju tornis, piknika vieta. Pilsētā vasarā pulcēsies arī riteņbraukšanas entuziasti, jo tiks uzstādīta BMX trase.

Tūrisma informācijas centra vadītāja Irēna Kjarkuža informēja par interesantu alternatīvu jau ierastajām ekskursijām. Proti, sliktu laikapstākļu gadījumā, tiek dota iespēja komfortablās telpās piedalīties virtuālajā ekskursijā – ar PowerPoint prezentācijas palīdzību tiek stāstīts par pilsētu, apskates vietām un leģendām. Pēc virtuālās ekskursijas iespējams motorizēti apskatīt pilsētu.

Publikācija no vietnes: http://www.baltictravelnews.com/?l=lv&pub_id=77692 

Pēdējās izmaiņas: 04.03.2013.