Aizvadīts pirmais dvīņu saiets Preiļu novadā

01.03.2013.

Aizvadītajā piektdienā, 1.martā, Salas pamatskolā notika pirmais dvīņu saiets Preiļu novadā. Tas tika rīkots Sorosa fonda- Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespējas skolām” projekta „Salas pamatskola- izglītība mazam un lielam, kultūras, sociālais, garīgais centrs kopienā” ietvaros. Projekta vadītāja un šī pasākuma iniciatore ir Salas pamatskolas direktore Valentīna Liniņa, kura pati ir mamma divām dvīnēm.

 Gatavojoties pasākumam, tā organizētāji, pamatskolas pedagoģi un skolēni, tuvējā apkārtnē bija apzinājuši 43 dvīņu pārus. Uzaicinājumam uz saietu atsaucās 29 dvīņi no 17 dvīņu pāriem. Saietā piedalījās Velta Rubine un Laima Rubine, Raimonda Rubine un Edijs Rubins, Laura Skabe un Jānis Skabs, Staņislavs Babris un Antonijs Babris, Anna Kodore un Andris Mauriņš, Broņislava Gribuste un Anna Gribuste, Anna Zinovjeva un Marija Zinovjeva, Lucija Tropa un Ināra Rubule, Lolita Litavniece un Alise Litavniece, Laima Givoina un Laila Givoina, Stanislava Kokoriša un Regīna Koča, Rita Stača un Vita Stača,Vilcāne Anna, Viktors Boļšakovs, Jānis Pudulis, Arvīds Mičulis, Arvīds Meļko.

Ierodoties skolas pagalmā, viesus pie ugunskura sagaidīja labsirdīgā raganiņa Žozefīne un čigāniete Zemfīra. Ciemiņi tika cienāti ar Līgo naktī lasīto spirdzinošo zāļu tēju. Viesiem tika arī stiprinošās konfekšu tabletes un burvju pupas, lai dvīņi būtu tikpat izturīgi un raženi arī turpmāk. Pie reģistrēšanās ciemiņi aizpildīja anketu, kā arī saņēma pazīšanās zīmi- ziedu piespraudi. Katram no viņiem tika arī neliels buklets ar foto, veltījumu dzejā un Latvijā populāro dvīņu atziņām. Pasākuma turpinājumā visiem bija iespējams izbaudīt skolēnu priekšnesumus koncertā „Vienīgi Jums”. Bērni gan dziedāja, gan dejoja, gan spēlēja mūzikas instrumentus, gan demonstrēja aktiermākslas iemaņas. Klātesošos sveica Preiļu novada domes deputāts Alberts Vucāns, Saunas pagasta pārvaldēs vadītājs Raimonds Rubins, Preiļu novada Izglītības pārvaldes pārstāves Dzintra Šmukste un Valentīna Karpušenko un Pieniņu katoļu draudzes prāvests Aigars Bernāns. Par atsaucību pasākuma dalībnieki saņēma projekta ietvaros notiekošajās radošajās nodarbībās veidotās dāvanas.

Pasākuma turpinājums tika aizvadīts neformālā gaisotnē, baudot cienastus un svētku torti, kā arī dziedot, dejojot un piedaloties dažādās atrakcijās. Mazākajiem saieta dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošajās nodarbībās.

Pasākuma foto galerija

Dvīņu apraksti (PDF) 

LRT pasākuma sižets (Youtube) 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.